Nicola Schmidt

Nicola Schmidt urodziła się w 1977 roku, w Monachium. Jest absolwentką Freie Universität Berlin, gdzie studiowała nauki polityczne, w latach 1995-2000. Pracowała jako redaktor w specjalistycznym magazynie Computer Reseller News w Monachium. Artykuły Nicoli Schmidt ukazywały się również w takich gazetach, jak: Focus Online, Financial Times Deutschland czy Süddeutsche Zeitung. Nicola Schmidt zajmuje się tematyką rozwoju dziecka z behawioralnego punktu widzenia. W 2012 roku rozpoczęła inicjatywę „Artgerecht-Projekt”, mającą na celu szerzenie wiedzy w tym zakresie. Obecnie mieszka z rodziną w Bonn.

Nicola Schmidt – specjalistka od relacji z dziećmi


Do tej pory w Polsce ukazały się dwie książki autorstwa Nicoli Schmidt. Pierwsza z nich pt. „Jak nie ranić własnego dziecka? O wychowaniu bez awantur”, wydana została w 2021 roku. Autorka pokazuje czytelnikowi, że stosowanie kar wpływa bardzo niekorzystnie na rozwój dziecka. W związku z tym Nicola Schmidt przedstawia praktyczne wskazówki i rady dla rodziców, pozwalające na opanowanie emocji w stosunku do dzieci. Jest to publikacja, która pomoże każdemu rodzicowi nawiązać odpowiednie kontakty z dzieckiem, nie oparte na krzyku. Jest to poradnik pozwalający na skuteczne sterowanie emocjami.

Praktyczne porady dla rodziców


W 2022 roku ukazało się pierwsze polskie wydanie międzynarodowego bestsellera Nicoli Schmidt. Książka pt. „Rodzeństwo jako team. Jak pomóc dzieciom tworzyć zgrany zespół”, wprowadza rodziców w zawiłe relacje pomiędzy rodzeństwem. Autorka wyjaśnia, dlaczego dzieci odczuwają potrzebę walki o uwagę rodzica i o pierwszeństwo. Książka zawiera również porady dla rodziców, które pozwolą im na należyte wspieranie dzieci, dadzą pomoc w odpowiednim ich rozwoju i wskazówki w przeprowadzaniu rozmów z pociechami. Dzięki tej książce, poprawie mogą ulec, zarówno relacje pomiędzy rodzeństwem, jak i pomiędzy rodzicami, a dziećmi.

Lista książek: Nicola Schmidt

34,99 zł 33,99 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna

31,49 zł 30,59 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna

31,49 zł 30,59 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna