Paulina Tyczkowska

Paulina Tyczkowska po skończeniu studiów, pracowała jako dziennikarka telewizyjna specjalizująca się w tematyce lifestylowej. Od dzieciństwa pasjonowały ją również seriale kryminalne, wiersze Kofty, a także obrazy Hoppera, które miały wpływ na późniejszą jej twórczość pisarską, a także wybór kariery zawodowej. W trakcie przygotowywania materiałów do programów lifestylowych do stacji Polsat Cafe Television, Paulina Tyczkowska zainteresowała się biografiami kobiet, które wniosły znaczny wkład w rozwój sztuki, sportu, nauki, a także kultury.

Paulina Tyczkowska – historie niezwykłych kobiet, uwiecznione na fotografiach


W dorobku literackim Pauliny Tyczkowskiej znaleźć można dwie znaczące pozycję beletrystyczne. Pierwsza z nich to „Krótka historia jednego zdjęcia”. Historia opisana przez Paulinę Tyczkowską i Jakuba Kuzę to opowieść o losach pierwszej kobiety, która przejechała konno trasę, od wschodu do zachodu Ameryki, wygrywając tym samym prestiżowy zakład z pewnym mężczyzną. Główna bohaterka Pauliny Tyczkowskiej i Jakuba Kuze to rekordzistka świata w rzucie dyskiem, a także artystka, która relacjonowała swoje podróże, uwieczniając je na 130 fotografiach, przedstawiających różne momenty z życia kobiet. Paulina Tyczkowska samodzielnie wydała także książkę „Opowieści z trzepaka. Krótka historia jednego zdjęcia”.

Kulisy życia młodzieży w latach 50- tych XX wieku


Zainteresowanie twórczością Pauliny Tyczkowskiej wynika przede wszystkim z jej dziennikarskiego sposobu opisywania rzeczywistości. W książce „Opowieści z trzepaka. Krótka historia jednego zdjęcia” przenosi się ona do lat 50 ubiegłego wieku, gdy żyjąca w tym czasie młodzież, pozbawiona była dostępu do nowoczesnych urządzeń elektronicznych. Brak nowinek technologicznych w postaci internetu, telefonów, telewizji kablowej czy też tabletów, miał przemożny wpływ na życie ówczesnej młodzieży. Historie opisane w książce Pauliny Tyczkowskiej ukazują sposób egzystowania młodzieży w czasach, gdy wielkim wydarzeniem był zakup gumy balonowej do żucia lub spożywanie mandarynek w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Lista książek: Paulina Tyczkowska

33,99 zł 34,99 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna

22,50 zł 22,50 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna