Paweł Majka

Urodzony w czerwcu 1972 roku w Krakowie – mieszka tam do tej pory. Pierwsze opowiadanie, jakie opublikował dzięki zajęciu trzeciego miejsca w konkursie literackim „Świata Młodych” (gazeta młodzieżowa, bardzo popularna m.in. ze względu na fakt zamieszczania na ostatniej stronie komiksów) było opowiadaniem fantastycznym.

Później publikował w pismach i portalach internetowych: Science Fiction Fantasy i Horror, Fantasy & Science Fiction (edycja polska), Nowa Fantastyka Wydanie Specjalne, Nowa Fantastyka, Czas Fantastyki, Fahrenheit, Esensja, Creatio Fantastica. Jego opowiadania znaleźć można w antologiach: „Nowe Idzie”, „Science Fiction”, „Kanon Barbarzyńców”, „Tempus Fugit”, „Rok po końcu świata”.

Obecnie najczęściej znajduje się na forum Drugi Obieg Fantastyki, gdzie posługuje się pod nickiem „agrafek” oraz na stronie gikz.pl, gdzie pisuje jako „bosman plama”.
Do jego ulubionych autorów fantastyki należą: Roger Zelazny, Dan Simmons, Neal Stephenson i Glen Cook. Oraz wielu innych, bo byłaby to długa lista.

Lista książek

Uniwersum Metro 2033. Dzielnica obiecana

Paweł Majka

Nowa Huta. Zaprojektowane i zbudowane od podstaw robotnicze miasto. XVIII dzielnica Krakowa. To tu, w podziemnych schronach, mieszkają ci, którzy przetrwali nuklearną apokalipsę. Każdy dzień oznacza dla nich walkę, każdy miesiąc przynosi nowe zagrożenia. Wśród strzępów cywilizacji przeżycie kolejnego roku zakrawa na cud.

Więcej

39,99 zł

29,89 zł

Niebiańskie pastwiska

Paweł Majka

We wszechświecie, w którym odległości straciły znaczenie, dogasa największa wojna, jaką pamięta ludzkość. Zrujnowano całe systemy. Wraki dziesiątek orbitalnych miast spadają na ruiny spustoszonych metropolii. Związek wspólnych przestrzeni szykuje się do odbudowy po zdławieniu wojny domowej.

Więcej

42,90 zł

27,08 zł

Pokój światów

Paweł Majka

Brawurowa powieść Pawła Majki to fantastyka przygodowa na najwyższym poziomie, która zachwyca dynamiką wydarzeń, spójnością opisywanego świata i rozmiarem kreacji. Od czasów H.G. Wellsa wojna światów nie została nakreślona z takim rozmachem!

Więcej

39,99 zł

25,45 zł

Czerwone żniwa. Tom 2 - Majka Paweł, Rusak Radosław | mała okładka
-33 %

Czerwone żniwa. Tom 2

Majka Paweł, Rusak Radosław

Trwa trzecia wojna światowa. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z założeniami sztabowców Układu Warszawskiego. Żołnierze polskiego 1 Batalionu Szturmowego znajdą się w samym centrum wydarzeń. Przed nimi najważniejsze wyzwanie – odkrycie, kto naprawdę jest ich wrogiem.

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Czerwone Żniwa. Tom 1 - Paweł Majka, Radosław Rusak | mała okładka
-55 %

Czerwone Żniwa. Tom 1

Paweł Majka, Radosław Rusak

Trwa zimna wojna. Zachód i Wschód groźnie szczerzą kły. Europa cieszy się względnym pokojem.
A gdyby historia potoczyła się inaczej? Jak wówczas wyglądałaby świat, w której „nasi chłopcy”, wyrwani ze swoich domów, ginęliby na froncie?

Więcej

39,90 zł

17,96 zł

Berserk. Spowiednik - Paweł Majka | mała okładka
-39 %

Berserk. Spowiednik

Paweł Majka

Postaw się w sytuacji, kiedy spędzasz w więzieniu 9 lat i codziennie wyobrażasz sobie w jaki sposób zabijasz swoją żonę. Kiedy przychodzi upragniony dzień wyjścia na wolność, na świat spada największa katastrofa w dziejach.


Jak do tego doszło? Kim się teraz stałeś? Skąd to nieustanne pragnienie mordu? Świat zalewają stosy mogił, a ciebie nie opuszcza jedno pytanie – kogo musisz jeszcze zabić?

Więcej

39,90 zł

24,41 zł

Uniwersum Metro 2033 Człowiek obiecany

Paweł Majka

Paweł Majka, dwukrotny laureat Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, powraca do Uniwersum Metra 2033, by swoją nieokiełznaną wyobraźnią uchylić kolejne zasłony skrywające Kraków A.D. 2033!

Horda jednomyślnych pod wodzą Króla dokończyła dzieła Pożogi. Zabrała ze sobą i poprowadziła ku zagładzie większość z tych, którym udało się przetrwać pierwszy kataklizm. Nowa Huta opustoszała – upadła Federacja i[...]

Więcej

39,99 zł

27,59 zł

Berserk

Paweł Majka

Już niedługo, za mniej więcej dwa do trzech lat, wszyscy ludzie na Ziemi wpadną w dziki szał, podczas którego zatracą pamięć o tym, kim byli. Nie ogarnie on wszystkich równocześnie. Opanowani gorączką zaczną rzucać się na siebie nawzajem. Szał będzie dziki, lecz nie bezrozumny.
W ciągu tygodnia na Ziemi nie będzie zdrowych ludzi. A potem, równie niespodziewanie, jak się zaczęło, wszystko minie…
Niektórzy mó[...]

Więcej

39,90 zł

24,43 zł

Wojny Przestrzeni - Paweł Majka | mała okładka
-47 %

Wojny Przestrzeni

Paweł Majka

Krąg zemsty nie ma końca.

Kiedy się mścisz, sprawiasz, że twoim tropem rusza inny mściciel. Nie dzisiaj, nie jutro, ale za rok, za dekadę… na pewno! Niczego nie pamiętamy tak dobrze jak doznanych krzywd. Niczego tak nie pragniemy jak wyrównania rachunków.

Mirosław Kutrzeba zabił już pięciu oprawców. Szósty nadal się przed nim ukrywa, ale nie czeka z założonymi rękoma. Pomagają mu ci, których Kutrzeba skrz[...]

Więcej

39,99 zł

21,16 zł

Jedyne: Ścieżki krwi - Paweł Majka | mała okładka
-44 %

Jedyne: Ścieżki krwi

Paweł Majka

Jedyne – centrum Wieloświata jest areną nieustającej walki o wpływy pomiędzy frakcjami politycznymi, religiami, korporacjami, gangami i tajnymi stowarzyszeniami. Obiektem ataków rebeliantów, terrorystów, anarchistów i „zaszumionych”. Raz na jakiś czas, kiedy Jedyne próbuje uwolnić się spod władzy Króla, rywalizacja staje się jeszcze bardziej bezpardonowa, a liczba zamachów i przewrotów gwałtownie rośnie.

W[...]

Więcej

39,99 zł

22,22 zł