Piotr Bojarski

Autor powieści kryminalnych i historycznych oraz kilku książek non-fiction. Uwielbia historię. Były dziennikarz z 24-letnim doświadczeniem pracy w mediach. Debiutował serią kryminałów retro (m.in. „Pętla” czy „Arcymistrz”), na koncie ma też m.in. reportaż „1956. Przebudzeni” czy książkę „Juni”, która przyniosła mu w 2016 roku zwycięstwo w konkursie na najlepszą powieść o Poznaniu.
Jego zdaniem książka jego życia dopiero zostanie napisana.

Lista książek

Fiedler Głód świata - Piotr Bojarski | mała okładka
-41 %

Fiedler Głód świata

Piotr Bojarski

Pamiętamy Arkadego Fiedlera jako pisarza i podróżnika, który sprzedał na całym świecie ponad 10 milionów swoich książek i który jak żaden inny autor potrafił opisać Polakom uroki Amazonii, Kanady i Madagaskaru. Jednak był nie tylko przedwojennym celebrytą i bohaterem plotek, był też postacią skomplikowaną, niejednoznaczną i kontrowersyjną.

Jaki naprawdę był Arkady Fiedler, jeden z najsłynniejszych polskic[...]

Więcej

49,90 zł

29,69 zł

1956. Przebudzeni - Piotr Bojarski | mała okładka
-40 %

1956. Przebudzeni

Piotr Bojarski

To przejmująca i pełna barwnych relacji z pierwszej ręki opowieść o rozpadzie reżimu spod znaku Stalina i Bieruta – o kulisach powstawania legendarnego Kanału Andrzeja Wajdy, o tragicznym Poznańskim Czerwcu widzianym oczami lekarzy i pielęgniarek ratujących rannych, o przebudzonych ze stalinowskiej nocy i bijących się w piersi pisarzach, miłości w czasie rewolucji na Węgrzech, i wypuszczonych na fali odwi[...]

Więcej

44,99 zł

26,85 zł

Poznaniacy przeciwko swastyce - Piotr Bojarski | mała okładka
-34 %

Poznaniacy przeciwko swastyce

Piotr Bojarski

Reportaz˙e o mieszkan´cach Poznania i Wielkopolski, kto´rzy podje?li konspiracyjna? walke? z okupantem. To wstrząsające historie tych, którzy ginęli na szubienicach, gilotynie, w masowych egzekucjach. W Forcie VII, w Domu Żołnierza, w niemieckich więzieniach, obozach koncentracyjnych i w do dziś nieznanych miejscach straceń. Ta książka przypomina czyny, twarze i losy niektórych z nich. Losy dramatyczne.
Po[...]

Więcej

34,99 zł

23,01 zł

Ściema - Piotr Bojarski | mała okładka
-38 %

Ściema

Piotr Bojarski

DZIENNIKARZ NA TROPIE MROCZNEJ ZAGADKI Z PRZESZŁOŚCI
Kto zabił studenta na przystanku tramwajowym?
Choć o morderstwo podejrzewano byłych funkcjonariuszy ZOMO, proces sądowy nie udowodnił ich winy.
28 lat później do sprawy wraca Patryk Chromy, młody dziennikarz śledczy.
Będąc coraz bliżej rozwiązania mrocznej zagadki z przeszłości, spostrzega, że ktoś go śledzi. Zanim Chromy zrozumie, co stało się w stanie w[...]

Więcej

29,90 zł

18,64 zł

Rache znaczy zemsta. Audiobook

Piotr Bojarski

Maj 1945 roku. Trzeci rzesz właśnie wygrała II wojnę światową. Adolf Hitler bez skrupułów buduje imperium na wschodzie Europy. Pierwszym celem jest Poznań i inne polskie miasta. Mordercze plany nazistów to koniec historii Polaków nad Wisłą i Wartą. Czy mimo druzgocącej klęski będzie ich stać na odwet?

Czyta Krzysztof Gosztyła.

Więcej

29,90 zł

21,15 zł

Rache znaczy zemsta - Piotr Bojarski | mała okładka
-36 %

Rache znaczy zemsta

Piotr Bojarski

Alternatywna historia w sensacyjnej formule! Kontynuacja przygód komisarza Kaczmarka znanego z powieści "Kryptonim Posen". Maj 1945 roku. Trzecia Rzesza jest hegemonem na kontynencie europejskim. Właśnie rozbiła ZSRR i okupuje Polskę. Naziści bez skrupułów realizują plan germanizacji Europy Wschodniej. Dla Polaków oznacza to koniec ich historii nad Wisłą i Wartą. Czy mimi druzgocącej klęski stać ich jeszcze[...]

Więcej

29,90 zł

19,23 zł

Mecz

Piotr Bojarski

Marzec 1938 roku. Niemcy zajmują Austrię, w Moskwie trwają procesy pokazowe, a Poznań żyje spotkaniem Warty z sowiecką drużyną z Charkowa. I tylko komisarz Zbigniew Kaczmarek nie ma głowy do sportu. Gdy w zakładach Cegielskiego zostaje zamordowany Walery Barszcz, śledczy zaczyna podejrzewać, że do Poznania zawitała cosa nostra. Aby odkryć tajemnicę denata i zapobiec dalszym śmierciom, musi przystąpić do mec[...]

Więcej

29,90 zł

21,15 zł

Mecz. Audiobook

Piotr Bojarski

Więcej

29,90 zł

21,15 zł

Kryptonim POSEN. CD

Piotr Bojarski

Więcej

29,90 zł

21,15 zł

Kryptonim Posen

Piotr Bojarski

Więcej

29,90 zł

21,15 zł

Juni - Piotr Bojarski | mała okładka
-50 %

Juni

Piotr Bojarski

Poznań, gorący czerwiec 1956 roku. Na Międzynarodowe Targi Poznańskie przyjeżdża z Berlina Zachodniego niemiecki dziennikarz, aby relacjonować ich przebieg dla swojej gazety. Wkrótce wydarzenia w mieście odciągają go od reporterskich obowiązków. Zostaje świadkiem rewolucji. Nie śle jednak do redakcji sensacyjnych depeszy... Ma do wykonania inną misję, a może nawet dwie.
Juni to zwycięska powieść konkursu li[...]

Więcej

32,00 zł

15,99 zł

Arcymistrz - Piotr Bojarski | mała okładka
-47 %

Arcymistrz

Piotr Bojarski

Poznań, grudzień 1928 r. Poważni obywatele miasta otrzymują niepokojące anonimy. Ktoś grozi śmiercią Aleksandrowi Alechinowi – szachowemu mistrzowi świata, który rozegra niebawem symultanę w hotelu Bazar.

Trzydziestoletni aspirant policji Zbigniew Kaczmarek na rozwiązanie zagadki czasu ma niewiele, a krąg podejrzanych spory. Potencjalni rywale Alechina zazdroszczący mistrzowi sławy? Jakiś szaleniec? Sowiec[...]

Więcej

29,00 zł

15,39 zł

Biegacz

Piotr Bojarski

Bogdan Popiołek jest zwykłym czterdziestoczteroletnim nauczycielem historii, który w imię walki z nadwagą zaczyna biegać. W czasie oglądania wiadomości bohater rozpoznaje na materiale filmowym mężczyznę, którego spotkał podczas treningu. Okazuje się, że został on zamordowany.

Popiołek zdaje sobie sprawę, że jest prawdopodobnie ostatnim człowiekiem, który widział go żywego. Może również mieć wskazówki, któ[...]

Więcej

36,90 zł

23,97 zł

Pokuszenie - Piotr Bojarski | mała okładka
-24 %

Pokuszenie

Piotr Bojarski

Bogdan Popiołek postanawia skorzystać z zaproszenia swego kolegi i odwiedzić jego dom rodzinny we Wschowie. Wkrótce okazuje się, że detektyw-amator znajdzie się w samym sercu kryminalnej intrygi, gdy seria brutalnych morderstw wstrząśnie mieszkańcami spokojnego dotąd miasteczka.

Przy okazji Popiołek odkrywa niebezpieczną tajemnicę sprzed wieków. Nie jest jednak jedynym, który chce ją rozwikłać. Wizja skarb[...]

Więcej

36,90 zł

28,01 zł

Cwaniaki - Piotr Bojarski | mała okładka
-46 %

Cwaniaki

Piotr Bojarski

Lato 1918 roku.
W podzielonej miedzy trzech zaborców Polsce narodziła się nadzieja.
Nareszcie, po 123 latach niewoli, ludzie zaczęli wierzyć, że być może uda się im odzyskać niepodległość.
W tym czasie na terenie Europy działa wiele organizacji konspiracyjnych, a losy całego narodu spoczywały w dłoniach jednostek.
Mało kto jednak mówił o tym, jaki okrutny los czekał tych młodych idealistów.
Kanonier Jó[...]

Więcej

39,90 zł

21,52 zł

Szmery - Piotr Bojarski | mała okładka
-46 %

Szmery

Piotr Bojarski

Przełom czerwca i lipca 1931 roku. Na poznańskiej uczelni dochodzi do tajemniczego zniknięcia…

Z gabinetu na Wydziale Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Poznańskiego w tajemniczych okolicznościach znika profesor Zdzisław Krygowski, kryptolog i sława polskiej matematyki. Nikt nie widział, by wychodził wieczorem do domu, a rano gabinet jest pusty i nosi ślady brutalnego napadu.

Komisarz policji Zbigniew Kac[...]

Więcej

39,90 zł

21,52 zł

Na całego - Piotr Bojarski | mała okładka
-24 %

Na całego

Piotr Bojarski

Wojna z Ukraińcami, starcie z bolszewikami, wreszcie niepewność na zachodnich krańcach odradzającej się w 1918-1920 roku Polski. Wszystko to w powieści historycznej o posmaku szpiegowsko - kryminalnym.
Trzej bohaterowie, znani z powieści Piotra Bojarskiego "Cwaniaki", znowu stają do boju. Pilot Franciszek Jach, sierżant Józef Jęczkowiak i starszy strzelec Zbigniew Kaczmarek tym razem spieszą na odsiecz osac[...]

Więcej

39,90 zł

30,28 zł

Pętla - Piotr Bojarski | mała okładka
-47 %

Pętla

Piotr Bojarski

Zaduszki 1938 roku. Mglista, zimna jesień w Poznaniu. Fale Warty wyrzucają na brzeg zwłoki nieznanego mężczyzny. Komisarz Zbigniew Kaczmarek nie ma wątpliwości: to zabójstwo. Kim była ofiara? Czy jej śmierć to polityczna prowokacja? A może za zbrodnią stoi tajna organizacja? Czyli kto?

Więcej

29,00 zł

15,39 zł