Piotr Jagielski

Piotr Jagielski (urodzony w 1986 roku) to polski dziennikarz muzyczny, związany z Polską Agencją Prasową. W przeszłości związany z portalem Onet.pl. Jego publikacje ukazywały się również na łamach tygodnika „Newsweek” oraz kwartalnikach „Kontynenty” i „Kopalnia. Sztuka Futbolu”, a także w portalach internetowych xiegarnia.pl i jazzarium.pl. Prywatnie zagorzały kibic Manchesteru United oraz pasjonat futbolu. Ogromny entuzjazm do sportu zaowocował w literackim dorobku autora kilkoma pozycjami literatury o tematyce sportowej.

Piotr Jagielski – Bird żyje


„Bird żyje" to debiutancka powieść Piotra Jagielskiego. „Bird żyje” to powieść, za którą autor został wyróżniony jako laureat Warszawskiej Premiery Literackiej w marcu 2011 roku. Lekka, przyjemna w odbiorze opowieść autora przesycona jest intrygującymi informacjami o znanych ikonach popkultury i najciekawszych miejscach z całego świata. Trzy płaszczyzny akcji powieści przeplatają się ze sobą, snując wciągającą opowieść o człowieku uwięzionym. Dużą rolę w tym dziele autora odgrywa muzyka, która akompaniuje bohaterom w niemalże każdej opisywanej sytuacji. Obrazuje to, jak dużą i ważną rolę odgrywa muzyka w życiu Piotra Jagielskiego.

Literatura sportowa i muzyczna w dorobku autora


Pasje i zamiłowania Piotra Jagielskiego zaowocowały w jego dorobku pozycjami z kategorii literatury sportowej i muzycznej. „Legia Mistrzów” to pozycja literatury sportowej autorstwa Piotra Jagielskiego, opublikowana w 2016 roku. Jest to wciągający reportaż o drużynie piłkarskiej Legii Warszawa, która w 1995 r. wywalczyła awans do europejskich rozgrywek Ligi Mistrzów. Piotr Jagielski jest również współautorem serii „Kopalnia - sztuka futbolu”, w której ukazało się kilka pozycji, poruszających rozmaitą tematykę związaną z futbolem. „Święta tradycja, własny głos. Opowieści o amerykańskim jazzie” to wciągający reportaż autora stworzony w hołdzie historii amerykańskiego jazzu.

Lista książek: Piotr Jagielski

Grunge Bękarty z Seattle - Piotr Jagielski | mała okładka
-42 %

Grunge Bękarty z Seattle

Piotr Jagielski

7.0 / 10 (144 ocen)

37,71 zł 37,24 zł - najniższa cena 64,90 zł - cena detaliczna

26,91 zł 26,91 zł - najniższa cena 46,90 zł - cena detaliczna

Legia mistrzów - Piotr Jagielski | mała okładka

Legia mistrzów

Piotr Jagielski

6.2 / 10 (40 ocen)

35,00 zł 35,00 zł - najniższa cena 35,00 zł - cena detaliczna

Bird żyje - Piotr Jagielski | mała okładka

Bird żyje

Piotr Jagielski

6.5 / 10 (15 ocen)

19,27 zł 19,27 zł - najniższa cena 22,00 zł - cena detaliczna