Radosław Golec

Jest absolwentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie a także Institute of Technology Tallagh w Dublinie.

Prowadzi bloga o tematyce historycznej i filmowej. Interesuje się historią dwudziestego wieku, a przede wszystkim okresem drugiej wojny światowej. W swoich książkach najczęsciej przygląda się dziejom ruchów faszystowskich w Europie oraz w Trzeciej Rzeszy.

Do jego najpopularniejszych książek zaliczamy: ,,IRA Hitlera. Pakt Trzecia Rzesza – Irlandzka Armia Republikańska" czy ,,Taniec z Hitlerem. Kontakty polsko‒niemieckie 1930-1939".

Lista książek

Lordowie Hitlera. Sojusz brytyjskiej arystokracji. - Radosław Golec | mała okładka
-28 %

Lordowie Hitlera. Sojusz brytyjskiej arystokracji.

Radosław Golec

Jaki wpływ na opinię brytyjską miał Lord Rothermere - właściciel imperium prasowego, wydawca „Daily Mail”, który z jej łamów wspierał idee Hitlera?

Więcej

39,90 zł

28,91 zł

Taniec z Hitlerem Kontakty polsko?niemieckie 1930-1939 - Radosław Golec | mała okładka
-46 %

Taniec z Hitlerem Kontakty polsko?niemieckie 1930-1939

Radosław Golec

Polska i Niemcy – odwieczni wrogowie – w dyplomatycznym tańcu, którego stawką była druga wojna światowa
Ogrom zbrodni dokonanych przez nazistów na ziemiach polskich podczas drugiej wojny światowej sprawia, że przedstawicieli państwa Hitlera traktuje się wyłącznie jako kryminalistów, zwyrodnialców bądź w najlepszym razie ludzi zaślepionych ideologią. A jednak okres poprzedzający wybuch wojny to czas relatywn[...]

Więcej

39,90 zł

21,52 zł

IRA Hitlera Pakt Trzecia Rzesza - Irlandzka Armia Republikańska - Radosław Golec | mała okładka
-46 %

IRA Hitlera Pakt Trzecia Rzesza - Irlandzka Armia Republikańska

Radosław Golec

Zgodnie ze starym irlandzkim porzekadłem „trudności Anglii są szansą dla Irlandii”, IRA od początku swojego istnienia szukała pomocy w Niemczech.
Irlandzcy ekstremiści wierzyli, że wygrana nazistów pozwoli im odebrać Brytyjczykom Ulster, zjednoczyć wyspę i powołać w pełni niepodległą republikę. Niemcy z kolei uznały, że w wojnie z Wielką Brytanią IRA może okazać się niezwykle pomocna w organizowaniu akcji [...]

Więcej

36,90 zł

19,90 zł

Generał i Diuk Tajemnice rządu Sikorskiego i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie - Radosław Golec | mała okładka
-44 %

Generał i Diuk Tajemnice rządu Sikorskiego i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie

Radosław Golec

Tajemnice rządu RP na uchodźctwie, sekrety naczelnego wodza i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie aż do katastrofy gibraltarskiej w 1943 roku.
Premier polskiego rządu na uchodźstwie nie wątpił, że Polska znajdzie się w gronie państw zwycięskich i usiłował wzmocnić sytuację geopolityczną Polski w ramach nowego, powojennego rozdania. Rozpoczął tworzenie federacji państw środkowo-europejskich z Rzeczpospolit[...]

Więcej

44,90 zł

25,25 zł