Reza Aslan

REZA ASLAN – urodził się 3 maja 1972 roku w Teheranie. Jest irańsko-amerykańskim religioznawcą, badaczem kultury, komentatorem politycznym oraz pisarzem. Ukończył religioznawstwo na kalifornijskim Santa Clara University, jak również teologię na Uniwersytecie Harvarda. Reza Aslan uzyskał także tytuł doktora socjologii religii na Uniwersytecie Kalifornijskim. W wieku 15 lat nawrócił się na chrześcijaństwo ewangeliczne, jednak za kilka lat wrócił do swojej pierwotnej religii, którą był islam. Miało to wpływ na jego późniejszą ścieżkę kariery. Większość jego książek poświęcona jest bowiem różnym religiom.

Reza Aslan – kariera w mediach


Reza Aslan aktywnie działa również w mediach. Od lat pojawia się w telewizji jako specjalista i komentator zagadnień związanych z różnymi religiami. Oprócz tego zrealizował również serial dokumentalny dla CNN pt. „Believer”. Oprócz tego współpracował z HBO przy powstawaniu serialu „Pozostawieni”. Z kolei w 2016 roku Reza Aslan doczekał się nawet własnego talk show, w którym rozmawiał między innymi ze znanymi pisarzami i osobami związanymi z branżą filmową.

Reza Aslan – książki o religiach świata


Reza Aslan ma na swoim koncie kilka książek. Napisał takie tytuły, jak choćby „Nie ma Boga oprócz Allaha”, „Zelota. Życie i czasy Jezusa z Nazaretu” czy też „Bóg. Ludzka historia religii”. Ostatnia z nich spotkała się z wyjątkowym entuzjazmem krytyków między innymi z „The Spectator” oraz z „The Huffington Post”.

Lista książek: Reza Aslan

Bóg. Ludzka historia religii - Reza Aslan | mała okładka
-55 %

Bóg. Ludzka historia religii

Reza Aslan

7.3 / 10 (142 ocen)

26,99 zł 26,99 zł - najniższa cena 59,99 zł - cena detaliczna

Zelota Życie i czasy Jezusa z Nazaretu - Reza Aslan | mała okładka

Zelota Życie i czasy Jezusa z Nazaretu

Reza Aslan

6.6 / 10 (94 ocen)

39,90 zł 39,90 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna