Sabina Jakubowska

Sabina Jakubowska jest z wykształcenia archeologiem. Od wielu lat asystuje kobietom przy porodach, w roli douli. Zapewnia fizyczne i emocjonalne wsparcie matkom i ich rodzinom w czasie rozwiązania. Jest miłośniczką lokalnej historii, która była tematem jej doktoratu. Na swoim koncie ma dwie książki, które cieszą się bardzo dużą popularnością.

Sabina Jakubowska – autorka powieści „Dom na Wschodniej”


Pierwsza powieść Sabiny Jakubowskiej ukazała się w 2015 roku. Książka pt. „Dom na Wschodniej” dedykowana jest młodzieży. Autorka przedstawia historię Doro, która wraz z rodziną przeprowadza się na małą podkrakowską wieś. Nowe sąsiedztwo głównej bohaterki okazuje się być pełne tajemnic i wyjątkowych osobistości. Jest to opowieść pełna przygód i miłości, które przytrafiają się nastolatce u progu dorosłości. Sabina Jakubowska otrzymała za tę książkę główną nagrodę w konkursie Promotorzy Debiutów.

Książka inspirowana autentycznymi wydarzeniami


W 2022 roku wydana została kolejna książka Sabiny Jakubowskiej pt. „Akuszerki”. Jest to wyjątkowa powieść, inspirowana prawdziwymi zapiskami prababki autorki. Akcja książki rozpoczyna się w 1885 roku na jednej z podkrakowskich wsi. Młoda dziewczyna o imieniu Franciszka odkrywa swoje powołanie i pomaga kobietom w odbieraniu porodów. Dzięki swojej determinacji rozpoczyna naukę w specjalnej szkole dla położnych, mieszczącej się w Krakowie.

Lista książek: Sabina Jakubowska

Akuszerki - Sabina Jakubowska | mała okładka
-42 %

Akuszerki

Sabina Jakubowska

8.4 / 10 (363 ocen)

40,60 zł 40,81 zł - najniższa cena 69,90 zł - cena detaliczna

Dom na Wschodniej
 - Sabina Jakubowska | mała okładka
-41 %

Dom na Wschodniej

Sabina Jakubowska

7.5 / 10 (71 ocen)

26,28 zł 26,28 zł - najniższa cena 44,90 zł - cena detaliczna

34,90 zł 34,90 zł - najniższa cena 34,90 zł - cena detaliczna