Sabina Jakubowska

Sabina Jakubowska jest z wykształcenia archeologiem. Od wielu lat asystuje kobietom przy porodach, w roli douli. Zapewnia fizyczne i emocjonalne wsparcie matkom i ich rodzinom w czasie rozwiązania. Jest miłośniczką lokalnej historii, która była tematem jej doktoratu. Na swoim koncie ma dwie książki, które cieszą się bardzo dużą popularnością.

Sabina Jakubowska – autorka powieści „Dom na Wschodniej”


Pierwsza powieść Sabiny Jakubowskiej ukazała się w 2015 roku. Książka pt. „Dom na Wschodniej” dedykowana jest młodzieży. Autorka przedstawia historię Doro, która wraz z rodziną przeprowadza się na małą podkrakowską wieś. Nowe sąsiedztwo głównej bohaterki okazuje się być pełne tajemnic i wyjątkowych osobistości. Jest to opowieść pełna przygód i miłości, które przytrafiają się nastolatce u progu dorosłości. Sabina Jakubowska otrzymała za tę książkę główną nagrodę w konkursie Promotorzy Debiutów.

Książka inspirowana autentycznymi wydarzeniami


W 2022 roku wydana została kolejna książka Sabiny Jakubowskiej pt. „Akuszerki”. Jest to wyjątkowa powieść, inspirowana prawdziwymi zapiskami prababki autorki. Akcja książki rozpoczyna się w 1885 roku na jednej z podkrakowskich wsi. Młoda dziewczyna o imieniu Franciszka odkrywa swoje powołanie i pomaga kobietom w odbieraniu porodów. Dzięki swojej determinacji rozpoczyna naukę w specjalnej szkole dla położnych, mieszczącej się w Krakowie.

Lista książek: Sabina Jakubowska

Akuszerki - Sabina Jakubowska | mała okładka
-41 %

Akuszerki

Sabina Jakubowska

8.5 / 10 (86 ocen)

69,90 zł

41,26 zł

34,90 zł

20,77 zł