Sarit Yishai-Levi

Sarit Yishai-Levi (ur. się w 1947 roku) pochodzi z rodziny sefardyjskiej, która od ośmiu pokoleń mieszka w Jerozolimie. To izraelska dziennikarka obecnie mieszkająca w Tel Awiwie. Studiowała w Nissan Native Acting Studio, a później na Uniwersytecie w Tel Awiwie. Przez kilka lat występowała w teatrze i filmie, lecz ostatecznie zdecydowała się na dziennikarstwo. Pisarka pracowała jako korespondentka dla różnych izraelskich gazet i magazynów. Prowadziła również izraelskie programy telewizyjne i radiowe w Los Angeles. Obecnie jest głównym korespondentem magazynu „Olam Ha'Isha” i prowadzi programy telewizyjne na tematy związane z turystyką i stylem życia.


Sarit Yishai-Levi - międzynarodowy bestsellerDziennikarka odniosła ogromny sukces w Izraelu w 2013 roku, dzięki opublikowaniu swojej pierwszej powieści pt. „The Beauty Queen of Jerusalem”. W Polsce wydano ją w październiku 2022 roku przez wydawnictwo Znak Koncept, pod tytułem „Królowa piękna z Jerozolimy”. Przetłumaczona została przez Reginę Gromacką. W swojej książce dziennikarka opisuje stosunki panujące w wielopokoleniowej rodzinie i ich codzienne życie w Jerozolimie.

Wielki sukces izraelskiej powieściKsiążka Sarit Yishai-Levi utrzymywała się na lokalnych listach bestsellerów przez ponad 100 tygodni. Zdobyła Złote i Platynowe Nagrody Stowarzyszenia Wydawców w 2014 roku oraz Steimatzky Prize za najlepiej sprzedającą się książkę 2014 roku. W 2021 roku powstał serial „Królowa piękna z Jerozolimy”, stworzony na podstawie tej publikacji przez wytwórnie Netflix.

Lista książek: Sarit Yishai-Levi

35,99 zł 35,99 zł - najniższa cena 59,99 zł - cena detaliczna