Tatiana De Rosnay

Tatiana de Rosnay (ur. 28 września 1961, Paryż). Córka naukowca Joëla de Rosnaya i siostrzenica historyka Hugh Thomasa. W 1984 była rzecznikiem prasowym, a następnie rozpoczęła pracę jako dziennikarz i krytyk literacki. Od 1992 opublikowała dziesięć powieści. Jej książka najpopularniejsza "Klucz Sary" sprzedała się w ponad trzech milionach egzemplarzy, a następnie na jej podstawie powstał film pod tym samym tytułem. Jest również autorką takich dzieł jak "Śladami Tamary Łempickiej. Tamara oczami Tatiany" czy "Bumerang".

Lista książek

Śladami Tamary Łempickiej Tamara oczami Tatiany - de Rosnay Tatiana | mała okładka
-37 %

Śladami Tamary Łempickiej Tamara oczami Tatiany

de Rosnay Tatiana

Życie i świat Tamary Łempickiej.
Postać Tamary Łempickiej i jej malarstwo od dawna żywo interesowały autorkę. Ta książka jest barwną podróżą do prywatnego świata słynnej malarki, wyprawą jej śladami po Paryżu szalonych lat dwudziestych XX wieku, która pozwoli na nowo odkryć jej sztukę . Oprócz dzieł Łempickiej w książce znalazły się piękne stylizowane fotografie Charlotte, córki autorki, które przybliżają c[...]

Więcej

59,90 zł

37,48 zł

Klucz Sarah

Rosnay Tatiana De

Mroczne tajemnice z przeszłości odciskają bolesne piętno na teraźniejszości.
Akcja książki podejmującej temat czarnych kart w najnowszej historii Francji - dokonywanych przez kolaborujących z Hitlerem rząd Vichy aresztowań rodzin żydowskich, wywożonych potem do obozów koncentracyjnych - toczy się na dwóch płaszczyznach czasowych, które dzieli 60 lat.
Paryż pod niemiecką okupacją, lipiec 1942 roku. Podczas p[...]

Więcej

32,48 zł