Tim Harford

Tim Harford jest angielskim dziennikarzem, ekonomistą i pisarzem. Ukończył Brasenose College w Oksfordzie, gdzie uzyskał tytuł magistra filozofii i ekonomii. W 2007 roku rozpoczął pracę dla stacji BBC Radio. Jest autorem znanej serii podcastów, zatytułowanych Warningary Tales. Tim Harford pracuje dla prestiżowego magazynu Slate, gdzie publikowane są artykuły dotyczące biznesu, ekonomii i finansów. Obecnie mieszka z żoną i trójką dzieci w Oksfordzie.

Tim Harford – autor książek z dziedziny ekonomii


Tim Harford porusza w swoich publikacjach tematy związany z ekonomią. Jest autorem takich książek jak: „Sekrety ekonomii, czyli ile naprawdę kosztuje twoja kawa?”, „Jak ogarnąć świat i odróżnić fakty od wyobrażeń” i „The Undercover Economist”. Pisarz stara się przybliżyć swoim czytelnikom szczegóły dotyczące świata ekonomii i przedstawić zależności, jakie nim żądzą.

Prestiżowe nagrody


Ten uznany pisarz jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, które zdobył za publikowaną twórczość oraz działalność zawodową. W 2007 roku przyznana została mu nagroda Bastiata, za osiągnięcia w dziennikarstwie ekonomicznym. Z kolei w 2019 roku został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi na rzecz popularyzowania wiedzy związanej z ekonomią. Tim Harford jest również laureatem nagrody Royal Statistical Society.

Lista książek: Tim Harford

31,49 zł 31,49 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna

Sekrety ekonomii - Tim Harford | mała okładka

Sekrety ekonomii

Tim Harford

6.3 / 10 (104 ocen)

29,90 zł 29,90 zł - najniższa cena 29,90 zł - cena detaliczna