Tomasz Jachimek

Tomasz Jachimek urodził się 11 października 1973 roku w Gdyni. W okresie studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim, Jachimek zaczął pisać felietony, jak również opowiadania. Część z nich została opublikowana w „Dzienniku Bałtyckim” W trakcie studiów Jachimek kontynuował swoją pasję do gry w piłkę nożną i występował w ligowych drużynach. Tomasz Jachimek, podobnie jak jego brat Szymon, jest obecnie związany ze sceną kabaretową.

Tomasz Jachimek – utalentowany satyryk, kabarecista i autor felietonów


Po zakończeniu studiów Tomasz Jachimek był członkiem kabaretu „Strzały z Aurory”. Wraz z pozostałymi osobami występował on w latach 1997-1999 na różnych przeglądach i brał udział w wydarzeniach medialnych.
Od 2004 roku Jachimek jest współpracownikiem Polskiego Radia Program Trzeci, a jego skecze i monologi emitowane są w „Powtórce z rozrywki”. Od 2005 roku Jachimek gości w programie publicystyczno- satyrycznym „Szkło kontaktowe”, emitowanym na antenie stacji TVN 24. Od 2006 roku Jachimek regularnie publikuje swoje felietony w tygodniku „Newsweek Polska”, a także wciela się w postać syna w serialu kabaretowym „Rodzina Trendych”, emitowanym za pośrednictwem Programu Drugiego Telewizji Polskiej. Jachimek jest autorem książki „No i pogadali. Szkło Kontaktowe. Gdy gasną kamery”, wydanej w formie e-booka.

Laureat Przeglądów Kabaretowych PaKA


Wspólnie odegrane skecze wraz z grupą „strzały z Aurory” zaowocowały otrzymaniem pierwszego miejsca w XV Przeglądzie Kabaretowym PaKA. W 2002 roku Jachimek założył własny kabaret Jachim Presents. Jako samodzielny satyryk i artysta kabaretowy został doceniony nie tylko przez publiczność. Za swoje skecze Jachimek zdobył pierwsze miejsce w XVIII Przeglądzie Kabaretowym PaKA. Od czasu rozstania z grupami kabaretowymi, Jachimek rozpoczął samodzielną karierę, biorąc częsty udział w licznych wydarzeniach kulturalnych i medialnych, a także pełniąc funkcję konferansjera na galach, wydarzeniach medialnych, kulturalnych i prasowych, odbywających się w całej Polsce.

Lista książek: Tomasz Jachimek

No i pogadali - Tomasz Jachimek | mała okładka
-37 %

No i pogadali

Tomasz Jachimek

6.8 / 10 (116 ocen)

28,41 zł 27,90 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna