Wojciech Włodarkiewicz

Lista książek

Bitwy polskiego września

Lech Wyszczelski, Wojciech Włodarkiewicz, Tadeusz Jurga

Publikacja przypomina najciekawsze bitwy stoczone przez żołnierza polskiego podczas kampanii wrześniowej 1939 roku. Działania te opisane zostały w popularnej serii Bellony "Historyczne Bitwy". Przypominamy kontrofensywę nad Bzurą, obronę stolicy i walki o Lwów na południowym skrzydle polskiej obrony.

Więcej

39,90 zł

25,69 zł

Wołyń 1939

Wojciech Włodarkiewicz

Wołyń odgrywał ważną rolę w systemie militarnym Rzeczypospolitej w okresie międzywojennym oraz w kampanii polskiej 1939 roku. Publikacja charakteryzuje m.in. województwo wołyńskie i jego znaczenie w polskich planach operacyjnych „Wschód” i „Zachód”, przebieg mobilizacji Wojska Polskiego, działalność na Wołyniu ewakuowanych polskich naczelnych władz państwowych i wojskowych, przebieg działań zaczepnych 5 Arm[...]

Więcej

28,00 zł

19,94 zł

Przedmoście rumuńskie 1939

Wojciech Włodarkiewicz

Prezentacja planów dowództwa polskiego zmierzających do utworzenia silnego obszaru obronnego na południowo-wschodnich kresach Rzeczypospolitej. Zamiary strony polskiej zakończyły się niepowodzeniem w wyniku agresji sowieckiej na Polskę.
Autor jest znanym historykiem wojskowości i specjalizuje się w dziejach wojny obronnej Polski we wrześniu 1939 roku.

Więcej

28,00 zł

Małopolska Wschodnia 1939 - Wojciech Włodarkiewicz | mała okładka
-24 %

Małopolska Wschodnia 1939

Wojciech Włodarkiewicz

Prof. dr hab. Wojciech Włodarkiewicz, znawca dziejów Wojska Polskiego w II RP, w ramach popularnej serii „Historyczne Bitwy“ przedstawia przebieg walk o Małopolskę Wschodnią podczas wojny obronnej 1939 r. Region ten obejmował trzy przedwojenne województwa: lwowskie, stanisławowskie i tarnopolskie. Miały tam swoje garnizony liczne jednostki WP, w tym pierwsza w pełni zmotoryzowana 10. Brygada Kawalerii.

Po [...]

Więcej

32,90 zł

25,00 zł