Cztery siostry. Utracony świat ostatnich księżniczek z rodu Romanowów - Helen Rappaport  | okładka
Znak literanova

Cztery siostry. Utracony świat ostatnich księżniczek z rodu Romanowów Helen Rappaport

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2015-10-19

ISBN: 978-83-240-2754-5
EAN: 9788324027545
Tytuł oryginalny: The Romanov Sisters: The Lost Lives of the Daughters of Nicholas and Alexandra
Liczba stron: 512
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 155x235mm
Cena katalogowa: 49,90 zł
Tłumaczenie: Anna Sak
Rok wydania: 2015

49,90 zł 33,93 zł

Produkt niedostępny

Opis

Cztery córki Mikołaja II dorastały niczym cudowne ptaki w złotej klatce, odizolowane od świata w zaciszu carskich rezydencji. Były ikonami stylu, gorącym tematem plotek, najbogatszymi i najbardziej pożądanymi pannami z europejskich rodzin królewskich na progu XX wieku.

Za oficjalnym wizerunkiem uroczych małych księżniczek w białych sukniach skrywały się jednak cztery silne osobowości i wyraziste temperamenty.

Prywatny świat Wielkich Księżnych Olgi, Tatiany, Marii i Anastazji wychodzi poza krąg nastoletnich miłości, dworskich intryg, dziewczęcych marzeń i aspiracji. To także historia dojrzewania czterech inteligentnych kobiet na tle nieuchronnego schyłku wielkiego imperium i całej epoki. Rewolucyjna zawierucha i dramat całej rodziny Romanowów uczyniły z nich bohaterki drugiego planu. Prawie sto lat po tragicznej śmierci ta opowieść po raz pierwszy wybrzmiewa ich własnym głosem.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Księżniczki zaklęte na wieki

2015-12-22
Helen Rappaport, urodzona w roku 1947, jest brytyjską historyk, specjalizującą się w czasach wiktoriańskich i rewolucji w Rosji. Napisała już jedną książkę o Romanowach „Ekaterinburg: The Last Days of the Romanovs", wydaną w 2008 roku. O tej książce wspomina w „Czterech siostrach" - mianowicie, że opisała w niej zamordowanie carskiej rodziny, że odniosła się w niej do pogłosek o tym, jakoby któraś z córek przeżyła. Że ona w to nie wierzy. Że są badania DNA.

Porywająca!!

2015-10-16
Od ponad dekady interesuję się losami ostatnich Romanowów, zbieram książki, czytam, oglądam filmy. Premierę książki o Oldze, Tatianie, Marii i Anastazji przyjęłam z ogromną radością i ciekawością. Gdy tylko książka przyszła, wiedziałam, że wszystko pójdzie w odstawkę i tak faktycznie się stało. Od razu zabrałam się do czytania i na dwa dni praktycznie zniknęłam z życia.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.