Dzieje życia Karola Wojtyły - Jana Pawła II Z Wadowic do Rzymu - Bar Dominique, Koch Louis-Bernard, Lehideux Guy | okładka
Biały Kruk

Dzieje życia Karola Wojtyły - Jana Pawła II Z Wadowic do Rzymu Bar Dominique, Koch Louis-Bernard, Lehideux Guy

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze
ISBN: 8360292280
EAN: 9788360292280
Tytuł oryginalny: Avec Jean-Paul II. Karol Wojtyla, de Cracovie a Rome
Liczba stron: 80
Format: 285x223mm
Cena katalogowa: 29,00 zł
Tłumaczenie: Anna Garycka

29,00 zł 17,34 zł

Oszczędzasz 11,66 zł
-40 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś!

 

 

 

Opis

Biografia Karola Wojtyły - Jana Pawła II przedstawiona w młodzieżowej formie komiksu. Książka podzielona na dwie części. Pierwsza, nosząca tytuł „Powołanie Karola Wojtyły”, przedstawia życie Karola na tle historii Polski. Widzimy dom rodzinny chłopca z Wadowic, wędrujemy razem z nim przez trudne okresy drugiej wojny światowej, przeżywamy tragedię rodzinną (przedwczesna śmierć matki i brata), radujemy się występami Karola w teatrze i podziwiamy drogę duszpasterską od wikariusza do kardynała.
Druga część pt. „Niestrudzony pielgrzym” ukazuje historię pontyfikatu Ojca Świętego od momentu wyboru, aż po rok 2004. Znajdujemy tam wybór najważniejszych wydarzeń wielkiego pontyfikatu, m.in. liczne pielgrzymki Ojca Świętego, również historyczne i jakże dla nas znaczące spotkania w Polsce, pierwsze Światowe Dni Młodzieży, zamach na życie Papieża, skuteczne zaangażowanie społeczne i dużo więcej.
Kolorowe rysunki wiernie odwzorowujące postaci, miejsca i wydarzenia przygotowane zostały w olbrzymiej większości na podstawie fotografii Arturo Mari i Adama Bujaka. Komiks, stworzony przez najwybitniejszych rysowników francuskich, opatrzony jest przedmową kard. Paula Pouparda, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Kultury.

Jest to nowatorska forma biografii Ojca Świętego, która szczególnie pomoże przybliżyć młodym Polakom ich wielkiego rodaka, posiada również wielkie walory edukacyjne i wychowawcze, jest emocjonującą lekcją historii i patriotyzmu.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.