Helter Skelter. Prawdziwa historia morderstw, które wstrząsnęły Hollywood - Vincent Bugliosi; Kurt Gentry | okładka
Zysk i S-ka

Helter Skelter. Prawdziwa historia morderstw, które wstrząsnęły Hollywood Vincent Bugliosi, Curt Gentry

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2019-07-24

EAN: 9788381166539
Liczba stron: 600
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Format: 14.5x20.5cm
Cena katalogowa: 49,00 zł
Tłumaczenie: Mirosław Jabłoński

49,00 zł 34,53 zł

Oszczędzasz 14,47 zł
-30 %
Zamówienie wyślemy 2020-10-26

 

 

 

Opis

Światowy bestseller - kronika jednej z najgłośniejszych zbrodni w historii USA.

9 sierpnia 1969 roku w posiadłości przy Cielo Drive, w zamożnej dzielnicy Los Angeles została zamordowana Sharon Tate. Piękna aktorka, żona reżysera Romana Polańskiego, nosząca wówczas pod sercem ich nienarodzone dziecko.

Oprócz Sharon Tate zginęli wówczas jej goście. Fryzjer hollywodzkich gwiazd - Jay Sebring, przyjaciel Polańskiego z czasów studiów w łódzkiej filmówce - Wojtek Frykowski i jego narzeczona, córka potentata kawowego - Abigail Folger. Piątą, przypadkową ofiarą był Steven Parent, 18-letni znajomy dozorcy. Za tymi morderstwami stał Charles Manson i członkowie jego grupy religijnej zwanej Rodziną. Dzień później z ich rąk zginęły dwie kolejne osoby.
Dlaczego młodzi ludzie postanowili zabijać na rozkaz Mansona?
Co wspólnego z tą okrutną zbrodnią ma piosenka zespołu The Beatles "Helter Skelter"?

Autorzy książki, w tym - Vincent Bugliosi - głowny oskarżyciel Mansona, odpowiada na pytania, które do dziś intrygują nie tylko Amerykanów, ale i cały świat.

Vinvent Bugliosi w serwisie Facebook

 

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Manson i jego "Rodzina"

2019-07-08
Prokurator Bugliosii daje czytelnikowi niezwykłą szansę dostąpienia zaszczytu poznania technicznych szczegółów zbrodni, a także żywych opisów pochodzących porosto z morderstwa. Przybliża nam motywacje Mansona, a także przesłanki stojące za umysłem zbrodniarza.
Zbrodnie Mansona to w pewnym sensie koniec pięknej, hipisowskiej ery miłości i pokoju. Armstrong jest pierwszym człowiekiem na księzycu, The Beatles wykonują kultowe zdjęcie na Abbey Road, a Sharon Tate zostaje brutalnie zamordowana.
Książka po przeczytaniu została ze mna na kilka długich nocy. Nie zapomne o niej tak łatwo.

10/10

2019-07-08
Jest to jedna z najlepszych książek jakie czytałam. Jest napisana naprawdę dobrym, nie udziwnionym językiem, który siłą rzeczy jednak wymaga od czytelnika pełnej uwagii. Książka od początku zwiastuje coś "niesamowitego" - o ile w ogóle można tak napisać o makabrycznej zbrodni, która wstrząsnęła całą Ameryką, i nie tylko.
Dzięki Autorm mamy szansę dostać się bezpośrednio do piekła - tj. umysłu Charlesa Mansona, który z pewnością w odczuciu wielu osób jest po prostu wcieleniem diabła.
Sięgałam po tą książkę, głównie ze względu na chęć dowiedzenia się o tym jak można zawładnąć tak czyims umysłem, jak zrobił to Manson. Opętał, zrobił pranie mózgu ludziom, którzy za seks, narkotyki i niejasną obietnicę samozwańczego "Mesjasza" stali się bestiami.
Książka nie jest prosta. Podejmuje niesamowitą, choć straszną tenmatykę, z którą każdy powinien się jednak zapoznać.

Hardcore, ale nadal majstersztyk

2019-07-08
Wydaje mi się, że każdemu choć raz obiło się o uszy nazwisko Manson. Jakby nie było zbrodnia z 69 roku jest w pewnym sensie kultowa, nawet jeśli brzmi to koszmarnie. O całym zajściu jednak wiedziałem przed sięgnięciem po książkę naprawdę niewiele. Wiedziałem oczywiście o Sharon, o której zawsze myślałem w kategorii żony Polańskiego, a także paru innych osobach, które nie przeżyły tego wieczora.
Książka Bugliosiego i Gentry'ego uświadomiła mi jednak, że tak naprawdę o całej zbrodni nie wiem nic. Bugliosii, z racji tego, że był prokuratorem w procesie Mansona, miał informacje z pierwszej ręki. Dzięki temu też, Helter Skelter jest prawdopodobnie najlepiej zbadanym i przedstawionym kryminałem. Książka szokuje, w pewnym momentach nawet może odstraszać, dlatego z pewnością nie polecałbym jej osobom o zbyt wrażliwych nerwach. Jednak dla mnie to swego rodzaju fenomen. Prawdziwa historia, opowiedziana w genialny sposób. Zdecydowanie majstersztyk.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.