Inkub - Artur Urbanowicz | okładka
Vesper

Inkub Artur Urbanowicz

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-773-1319-0
EAN: 9788377313190
Liczba stron: 728
Format: 150x210mm
Cena katalogowa: 54,90 zł

54,90 zł 34,67 zł

Oszczędzasz 20,23 zł
-37 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś!

 

Co druga książka -45%

 

 

Opis

Jodoziory, mała wioska na Suwalszczyźnie, na kilka dni przed pojawieniem się zorzy polarnej, policja odnajduje spopielałe zwłoki małżeństwa. Lokalna społeczność doskonale zdaje sobie sprawę, że miejsce to owiane jest złą sławą - choroby, zaginięcia i samobójstwa. Według niektórych to wszystko dzieje się za sprawą pewnych zjawisk nadprzyrodzonych, w związku z którymi pojawia się zielone światło, odgłosy niewiadomego pochodzenia i tajemniczy nawiedzony dom. Mieszkańcy winią stary budynek za wydobywanie z ludzi najgorszych drzemiących w nich instynktów.

Wydarzenia z wioski zaczynają interesować młodego dzielnicowego, który wkrótce popełnia samobójstwo. Sprawę jego śmierci bada Vytautas Česnauskis, policjant na wpół litewskiego pochodzenia z komendy miejskiej w Suwałkach. To on odkrywa, że historia prowincjonalnej wioski ma swoje początki w latach siedemdziesiątych, to wtedy miejsce zamieszkiwała kobieta zajmująca się czarami.

Wyobraź sobie, że możesz wszystko. Nawet oszukać śmierć.

Spotkanie z Arturem Urbanowiczem

Profil autora w serwisie Facebook

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Polecam!

2019-04-12

Mrożąca krew w żyłam opowieść rodem z Salem!

To lepsze niż wszystko co do tej pory czytałem w tym gatunku, genialnie skorojona fabuła, świetna dwutorowa narracja. Ta ksiażka ma wszystko czego można oczekiwac od dobrego horroru. Napięcie, tajemnica, mrok. Artur Urbanowicz napisał genialna książkę, serdecznie wszystkim polecam!

Świetna, jedna z lepszych

2019-04-12

Moim zdaniem "Inkub" to najlepsza z książek jakie napisał Urbanowicz. Po fantastycznym "Grzeszniku" długo tkwiłam w czytelniczym amoku, nie mogłam się po tamtej ksiażce otrząsnać, a wprzypadku "Inkuba" było jeszcze gorzej, co oczywiscie jest tylko na plus dla ksiażki ;)

Nie będę streszczać fabuły, żeby nie odbierać przyjemności z czytania, ale wystarczy, że niewtajemniczeni dowiedzą się czym jest inkub, postać nirozerwalnie związana z wiarą w moce piekielne. Myślę, ze to już całkiem dobry wstęp i zachęta dla osób lubiących mocne wrażenia i ten gatunek. Można powiedzieć, że miejsce akcji ma miejsce w Salem, z tym że polskim Salem, co sprawia, że całośc jest jeszcze bardziej przerażająca i mroczniejsza niż można by tego oczekiwać na początku. 

Bardzo podobał mi się panujący i wyczuwalny w ksiażce mrok, tajemnica, zimno i groza bijące z każej kolejnej strony ksiażki. Tak grube ksiażki mogą być męczące i zniechęcajace, ciężko jest utrzmać tak wciagający klimat przez całą historię, a jednak...Urbanowiczowi się udało, zrobił to w najlpeszy z możliwych sposobów. Fantastyczna, wciągająca, przerażająca ksiażka, zdecydowanie warto po nią sięgnąć, pozycja obowiązkowa dla każdego fana horrorów. 

Polski King?

2019-04-12

"Inkub" to pierwsza książka Artura Urbanowicza jaką czytałam, pierwsze co nasunęło mi sie na myśl już w trakcie lektury to, że Pan Urbanowicz może zaslugiwać na miano polskieg Stephena Kinga, w przekonaniu tym wytrwałam i zakończenie historii tylko mnie  tym utwierdziło.

W tej książce mamy absolutnie wszytsko co najwązniejsze i najlepsze dla tego gatunku, klimat, bardzo ciężki, wywolujący dreszcze, nieustanne wrażenie, że zaraz coś się wydarzy, coś nieprawdopodobnego, wstrząsającego i przerażającego. Takie utrymanie czytelnika w napięciu zdecydowanie zawdzięczamy dwutorowemu prowadzeniu akcji, dzieki temu nie spsoób oderwać się od książki. 

Do fantastycnej fabuły dochodzą bohaterowie, których poznawanie i odkrywanie na nowo wraz z kolejnymi rozdziałami to prawziwa uczta dla każdego fana horroru. Niejednorotnie można się zastanowic nad ich prawdziwym obliczem. 

Niesamowita fabuła, wspaniele utrzymany klimat. Zdecydownie jeden z lepszych horrorów jakie czytała, fani gatunki powinni być zadowoleni z tak fantastycznej pozycji na polskim rynku!

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.