Księga Nocy - Holly Black | okładka
Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-826-6110-1
EAN: 9788382661101
Tytuł oryginalny: The Book of Night
Liczba stron: 528
Wydawnictwo: Jaguar
Format: 145x215mm
Cena detaliczna: 49,90 zł
Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński

28,52 zł

28,52 zł - najniższa cena z 30 dni przed obniżką

49,90 zł - cena detaliczna

Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś!
Darmowa dostawa!
Darmowa dostawa!

Kup w pakiecie

Kupuj więcej i oszczędzaj

+
=

72,52 zł

76,11 zł - najniższa cena z 30 dni przed obniżką

119,89 zł - cena detaliczna

Do koszyka
+
=

55,52 zł

57,75 zł - najniższa cena z 30 dni przed obniżką

92,89 zł - cena detaliczna

Do koszyka
+
=

66,91 zł

69,31 zł - najniższa cena z 30 dni przed obniżką

109,89 zł - cena detaliczna

Do koszyka
+
=

63,71 zł

65,91 zł - najniższa cena z 30 dni przed obniżką

104,89 zł - cena detaliczna

Do koszyka
+
=

79,71 zł

82,91 zł - najniższa cena z 30 dni przed obniżką

129,89 zł - cena detaliczna

Do koszyka
+
=

63,71 zł

65,91 zł - najniższa cena z 30 dni przed obniżką

104,89 zł - cena detaliczna

Do koszyka
+
=

94,52 zł

99,91 zł - najniższa cena z 30 dni przed obniżką

144,90 zł - cena detaliczna

Do koszyka

Opis

Królowa fantasy YA,autorka #1 na listach bestsellerów „New York Times” tym razem wkracza w literaturę przeznaczoną także dla dorosłego fana gatunku!

Dla fanów Neila Gaimana i Erin Morgenstern!

Fantasmagoryczny mroczny świat zdrady i spisków, w którym grasuje bezwzględny potwór kradnący cienie!

Nie ma takiego zamka, którego Charlie Hall nie potrafiłaby otworzyć. Ani księgi, której nie zdołałaby ukraść. Ani błędnej decyzji, jakiej by nie podjęła.

Dawniej wysługiwała się umbromantom, czyli magom nakazującym cieniom zaglądać do zamkniętych pokoi, dusić ludzi we śnie i czynić jeszcze potworniejsze rzeczy.

Umbromanci zazdrośnie strzegą swoich sekretów, powstał nawet z tego powodu specyficzny czarny rynek grimoire’ów. Aby wejść w posiadanie tajemnej wiedzy innych magów, potrzebują takiej dziewczyny, jak Charlie.

Charlie próbuje się odciąć od dawnych błędów, ale jako barmanka w nocnym klubie wciąż porusza się w kręgach zdecydowanie zbyt bliskich mrocznego półświatka.

Jednocześnie jej siostra rozpaczliwie pożąda magii, zaś pozbawiony cienia i prawdopodobnie duszy chłopak Charlie znika bez śladu.

Kiedy powracają upiory przeszłości, Charlie na powrót schodzi do budzącego grozę świata mordu i fałszu.

Teraz Charlie musi się zmagać z sobowtórami, szalonymi miliarderami, umbromancją oraz ludźmi, których kocha najbardziej na całym świecie. Stawką jest przetrwanie oraz sekret, który daje władzę nad światem cieni.

Olbrzymi sukces Księgi nocy w Stanach, w pierwszym TYGODNIU sprzedaży tytuł osiągnął wynik ponad 30 tysięcy egzemplarzy.

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Kup ebook

Inni klienci sprawdzali również

Ślady i kręgi - Joanna Jurewicz | mała okładka
-40 %

Ślady i kręgi

Joanna Jurewicz

4.3 / 10 (3 oceny)

26,99 zł 26,99 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna

41,99 zł 40,79 zł - najniższa cena 59,99 zł - cena detaliczna

Almond Ten, który nie czuł - Sohn Won-Pyung | mała okładka
-41 %

Almond Ten, który nie czuł

Sohn Won-Pyung

7.5 / 10 (2417 ocen)

23,59 zł 23,40 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

Inne książki tego autora

Okrutny książę - Holly Black | mała okładka
-38 %

Okrutny książę

Holly Black

7.4 / 10 (8111 ocen)

24,74 zł 24,74 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

Zły król - Holly Black | mała okładka
-38 %

Zły król

Holly Black

8.0 / 10 (5883 ocen)

23,61 zł 21,89 zł - najniższa cena 37,91 zł - cena detaliczna

Las na granicy światów - Holly Black | mała okładka
-31 %

Las na granicy światów

Holly Black

6.8 / 10 (781 ocen)

27,53 zł 27,53 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

Zła królowa Elfy ziemi i powietrza Tom 1 - Holly Black | mała okładka
-42 %

Zła królowa Elfy ziemi i powietrza Tom 1

Holly Black

6.4 / 10 (954 ocen)

23,13 zł 23,13 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

Dlaczego król elfów nie znosił baśni - Holly Black | mała okładka
-31 %

Dlaczego król elfów nie znosił baśni

Holly Black

7.8 / 10 (1478 ocen)

29,60 zł 29,60 zł - najniższa cena 42,90 zł - cena detaliczna

Serce Trolla Elfy ziemi i powietrza Tom 2 - Holly Black | mała okładka
-42 %

Serce Trolla Elfy ziemi i powietrza Tom 2

Holly Black

6.5 / 10 (564 ocen)

23,13 zł 23,13 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

Żelazna Kraina Elfy ziemi i powietrza Tom 3 - Holly Black | mała okładka
-30 %

Żelazna Kraina Elfy ziemi i powietrza Tom 3

Holly Black

7.0 / 10 (247 ocen)

27,75 zł 23,13 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

Klątwiarze - Holly Black | mała okładka
-30 %

Klątwiarze

Holly Black

7.2 / 10 (347 ocen)

41,66 zł 41,33 zł - najniższa cena 59,90 zł - cena detaliczna

Próba żelaza - Cassandra Clare; Holly Black | mała okładka
-30 %

Próba żelaza

Cassandra Clare, Holly Black

7.3 / 10 (685 ocen)

34,99 zł 33,99 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna

34,99 zł 33,99 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna

Inne książki z tej kategorii

Uroczysko Imperium - Colin Meloy | mała okładka
-31 %

Uroczysko Imperium

Colin Meloy

7.7 / 10 (67 ocen)

34,49 zł 34,49 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna

World of Warcraft. Illidan - William King | mała okładka
-31 %

World of Warcraft. Illidan

William King

7.0 / 10 (472 ocen)

27,59 zł 27,59 zł - najniższa cena 40,00 zł - cena detaliczna

Korona śniegu i krwi. Odrodzone Królestwo. Tom 1 - Elżbieta Cherezińska | mała okładka
-28 %

Korona śniegu i krwi. Odrodzone Królestwo. Tom 1

Elżbieta Cherezińska

7.7 / 10 (4113 ocen)

43,19 zł 40,32 zł - najniższa cena 59,90 zł - cena detaliczna

Dech zimy. Tom 9 - Robert Jordan | mała okładka
-28 %

Dech zimy. Tom 9

Robert Jordan

7.0 / 10 (262 ocen)

35,50 zł 32,98 zł - najniższa cena 49,00 zł - cena detaliczna

Korona mieczy. Tom 7 - Robert Jordan | mała okładka
-28 %

Korona mieczy. Tom 7

Robert Jordan

7.4 / 10 (354 ocen)

35,50 zł 32,98 zł - najniższa cena 49,00 zł - cena detaliczna

Fionavarski gobelin - Kay Guy Gavriel | mała okładka
-28 %

Fionavarski gobelin

Kay Guy Gavriel

7.3 / 10 (271 ocen)

42,75 zł 39,70 zł - najniższa cena 59,00 zł - cena detaliczna

Uczta dla wron. Tom 2. Sieć spisków - George R.R.  Martin | mała okładka
-28 %

Uczta dla wron. Tom 2. Sieć spisków

George R.R. Martin

7.8 / 10 (9221 ocen)

31,08 zł 28,88 zł - najniższa cena 42,90 zł - cena detaliczna

Wielkie polowanie - Robert Jordan | mała okładka
-28 %

Wielkie polowanie

Robert Jordan

28,12 zł 28,12 zł - najniższa cena 39,00 zł - cena detaliczna

Labirynt Śniących Książek - Walter Moers | mała okładka
-31 %

Labirynt Śniących Książek

Walter Moers

6.9 / 10 (317 ocen)

34,44 zł 34,44 zł - najniższa cena 49,90 zł - cena detaliczna

Ever After High. Krzywe zwierciadło - Shannon Hale | mała okładka
-31 %

Ever After High. Krzywe zwierciadło

Shannon Hale

7.3 / 10 (91 ocen)

24,08 zł 34,90 zł (-31%) - najniższa cena 34,90 zł (-31%) - cena detaliczna

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Księga Nocy

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-07-18
Uwielbiam twórczość Holly Black i na tej książce również się nie zawiodłam. Choć historia ta różni się znacząco od mojej ukochanej serii "Okrutny książę", to i tak spodobała mi się już od pierwszych stron.
Styl autorki jest bardzo przyjemny i sprawia, że książkę czyta się ekspresowo. Do tego ułatwia to wydanie książki - odpowiednia czcionka i dużo światła na stronie, za co chwała wydawnictwu.
Książka jest mrocznym połączeniem kryminału z urban fantasy. Znajdziemy tu sporo brutalnych scen, a sama historia jest skierowana raczej do nieco starszego czytelnika.
Pomysł na książkę jest mega ciekawy i sama nie spotkałam się z niczym podobnym. Swoim klimatem "Księga Nocy" przypomina mi nieco "Klątwiarzy", ale też "Szóstkę wron" (przez elementy zemsty oraz przestępczości), jednak w trochę poważniejszej wersji dla starszego czytelnika.
Akcja jest dość powolna, szczególnie na początku, ale dzięki temu możemy lepiej poznać świat wykreowany przez autorkę. Mimo to, książka mnie nie nudziła, a wręcz trzymała w napięciu (szczególnie pod koniec).
Czytelnik znajdzie tu również całkiem sporo polityki, różnych knowań i tajemniczości.
Z postaci zdecydowanie najbardziej polubiłam główną bohaterkę. Charlie jest dociekliwa i bystra, z mroczną przeszłością, co lubię. Zaciekawił mnie również jej tajemniczy chłopak - Vince. Jednak ostatecznie żadne z nich nie zrobiło na mnie piorunującego wrażenia.
Najbardziej przeszkadzała mi druga oś czasu, przez którą gubiłam się w zdarzeniach. Ponadto miałam wrażenie, że sama książka przez to traci swój rytm.
Mimo pewnych minusów, książkę polecam, bo spędziłam przy niej naprawdę miłe chwile. Do tego końcówka była dla mnie niezwykle satysfakcjonująca.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.

Komentarze nie są potwierdzone zakupem