Sztuka szczęścia w trudnych czasach - Dalajlama, Cutler Howard C. | okładka
Rebis

Sztuka szczęścia w trudnych czasach Dalajlama, Howard C. Cutler

Oprawa twarda z obwolutą
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-751-0488-2
EAN: 9788375104882
Liczba stron: 382
Wydawnictwo: Rebis
Format: 155x230mm
Cena katalogowa: 45,90 zł
Tłumaczenie: Joanna Grabiak-Pasiok

45,90 zł 31,59 zł

Produkt niedostępny

Opis

Łącząc techniki buddyjskie i współczesna psychologię powstało pełne mądrości podejście do rozwiązywania problemów ludzkich, które nawet w najtrudniejszych czasach jest pełne optymizmu i realizmu.

Jak możemy oczekiwać, że odnajdziemy szczęście i sens w naszym życiu, kiedy współczesny świat wydaje się tak nieszczęśliwym miejscem?

Jego Świątobliwość Dalajlama ogromnie cierpiał przez całe życie, ale zawsze wydaje się być uśmiechnięty i pogodny. Jak on to robi? Doktor Howard C. Cutler przeprowadza czytelników przez tajniki filozofii Dalajlamy, które mówi jak osiągnąć spokój ducha i pogodzić się z nieodłącznym cierpieniem istniejącym w naszym życiu.
Razem badają zakorzenione źródła wielu problemów i pokazują w jaki sposób poradzić sobie z tymi nieszczęściami, tak aby załagodzić cierpienie i zacząć dążyć do osiągnięcia naszego osobistego szczęścia. Dzięki opowieściom, medytacjom i pogłębionym rozmowom Dalajlama uczy czytelników rozpoznawania wpływów kulturowych i sposobów myślenia, które prowadzą do osobistego nieszczęścia, rozumienia trudności, jakie napotykamy osobiście, a także cierpień innych.

Wywiad z współautorem ( Dr. Howard Cutler)

Profil Dalajlamy w serwisie Facebook

Profil Dalajlamy w serwisie Instagram

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Idealna dla każdego zainteresowanego samodoskonaleniem.

2019-09-04
Prawdopodobnie jest to jedna z najlepszych książek, które kiedykolwiek przeczytałem. Naprawdę dała mi wiele do myślenia, szczególnie o tym jak postrzegam innych. Pokazała mi, że na jakość mojego życia składa się to jak widzę i reaguję na otaczający mnie świat. ,,Sztuka szczęścia w trudnych chwilach" nie mogła znaleźć lepszego momentu, aby pojawić się w moim życiu. Myślę, że każdy z nas powinien przeczytać tę pozycję. Jest ona napisana w formie dialogu pomiędzy dziennikarzem, a Dalajlamą, w którym poruszane jest wiele istotnych spraw takich jak przykładowo nietolerancja i agresja dla inności. Pokazuje jak ważne jest aby z optymizmem i pogodą ducha iść przez życie oraz opanować trudną sztukę wybaczania innym.

Polecam

2019-09-04
Świat byłby o wiele lepszy gdyby każdy z nas miał takie samo albo chociaż podobne spojrzenie na świat jakie ma Dalajlama. Książka ta nie jest jednak żadnym typowym poradnikiem, który będzie próbował nauczyć nas jak mamy żyć czy być istotami pełnymi szczęścia. Raczej stara się nam tłumaczyć i zachęcać nas do empatii, życiu w wspólnocie i wejście na drogę do uzyskania radości z życia. Na duży plus zasługuje fakt, że w lekturze zawarte badania psychologiczne potwierdzające punkt widzenia Dalajlamy.

Piękna pozycja

2019-09-04
Książka jest bardzo dobrze zrównoważona. Zawiera duchowe nauczania mnicha oraz potwierdzonymi przez badania psychologicznymi faktami... Niezależnie od naszych religijnych zobowiązań z tej pozycji można wiele się nauczyć o tym jak powinniśmy pokierować naszym myśleniem i miedzy innymi jak znaleźć siłę do przebaczenia osobie, przez która czujesz się pokrzywdzony. Polecam szczególnie osobą, które przechodzą w swoim życiu trudny okres.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.