Zen wędrowny. Jak odnaleźć spokój w czasie życiowych burz
 - Christopher Ives | okładka
Oprawa miękka
Wydanie: Pierwsze
ISBN: 978-83-240-6490-8
EAN: 9788324064908
Liczba stron: 240
Wydawnictwo: Znak
Format: 140x205mm
Cena detaliczna: 49,99 zł
Tłumaczenie: Justyn Hunia
Rok wydania: 2022

7,00 zł

Produkt niedostępny

7,00 zł - najniższa cena z 30 dni przed obniżką


Opis

Książka Christophera Ivesa "Zen wędrowny. Jak odnaleźć spokój w czasie życiowych burz"

Uspokój umysł
Wyostrz zmysły
Poczuj więź z naturą


Bez względu na to, czy wychodzisz rano na balkon, wracasz po pracy do domu, spacerujesz po parku, czy wybierasz się na wielodniową wędrówkę po górach, liczy się świadomość, że droga, którą masz do pokonania, może być istotniejsza niż cel, do którego zmierzasz. Ważne, by doceniać każdy krok.

Christopher Ives zabiera czytelnika w niezapomnianą podróż, która pomoże poczuć wewnętrzny spokój, a także dostrzec i docenić niepowtarzalne piękno otaczającego świata.

Czerpiąc z wielowiekowej tradycji buddyzmu zen i własnego doświadczenia, autor pokazuje nam, jak bardzo koncentracja na tu i teraz – każdym geście, kroku i spojrzeniu, pozwala pozbyć się niepotrzebnych napięć, spowolnić gonitwę myśli i odkryć znaczenie przynależności do natury, poczuć się jej integralną częścią.

"Zen wędrowny. Jak odnaleźć spokój w czasie życiowych burz" - książka IvesaChristopher Ives – profesor religioznawstwa na uniwersytecie Stonehill. Zajmuje się etyką w buddyzmie zen i buddyjskim stosunkiem do natury i środowiska naturalnego. Zwolennik teorii, że wędrówka górska jest rodzajem duchowego pielgrzymowania.

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Kup ebook

Zajrzyj do środka

Inni klienci sprawdzali również

Wyspa - Żanna Słoniowska | mała okładka
-88 %

Wyspa

Żanna Słoniowska

6.0 / 10 (64 ocen)

5,00 zł 5,00 zł - najniższa cena 42,90 zł - cena detaliczna

W poszukiwaniu dobrego seksu - Dariusz  Świątek | mała okładka
-36 %

W poszukiwaniu dobrego seksu

Dariusz Świątek

4.2 / 10 (6 ocen)

22,47 zł 20,68 zł - najniższa cena 34,90 zł - cena detaliczna

25,00 zł 25,00 zł - najniższa cena 59,99 zł - cena detaliczna

List do patomorfologa - Justyna Tomska | mała okładka
-40 %

List do patomorfologa

Justyna Tomska

9.1 / 10 (9 ocen)

20,99 zł 20,99 zł - najniższa cena 34,99 zł - cena detaliczna

9,00 zł 24,50 zł (-63%) - najniższa cena 42,99 zł (-79%) - cena detaliczna

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Zen wędrowny

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-07-13
Ja wiem, że nie ocenia się książek po okładce, ale po prostu nie mogę się powstrzymać, bo na tej okładce wzrok sam się zatrzymuje. Estetycznie wykonana, emanuje ona swego rodzaju spokojem i po prostu bardzo dobrze się na nią patrzy. Jest piękna w swej prostocie. Niewątpliwie zachęca do sięgnięcia po tę pozycję literacką.

Natomiast okładka to jeszcze nie wszystko, najważniejsza jest przecież zawartość. Czytając tę książkę można poczuć się współtowarzyszem wędrówki. Barwność przedstawianych opowieści przenosi nas w opisywane przez autora miejsca.

,,podróże w celu podziwiania niezwykłych miejsc, które uzmysławiają nam konieczność ich ochrony, są lepsze''

Autor zapoznaje nas z przeżyciami swojego życia, które miały na niego największy wpływ, chwilami największych zachwytów. Książka przepełniona jest wartościowymi refleksjami.

,,W przypadku pieszej wędrówki poprzez ofiarny uświęcający akt zredukowania do minimum posiadanych przy sobie rzeczy materialnych, (...), możemy uwolnić się od powszechnych form nieczystości umysłu: zaabsorbowania dobrami materialnymi, bzika na punkcie komunikacji elektronicznej i planowania każdej chwili w naszym dniu. Dzięki powtarzalnemu rytmowi chodzenia z plecakiem na szlaku możemy się wyzwolić od tej obsesyjnosci.''

Przy okazji tego wszystkiego mamy okazję zaznajomić się z nową, ciekawą kulturą i skonfrontować swoje dotychczasowe postrzeganie siebie w świecie natury. Człowiek pochodzi z natury i tylko tam w pełni może odnaleźć siebie.

,,jak być w pełni w naturze i jak być w pełni jej częścią''

,,Wdycham do płuc powietrze, po czym je wypuszczam. Moje ciało wydziela dwutlenek węgla, z którego drzewa wytwarzają tlen, bym później miał czym oddychać.''

Książka składa się z 10 rozdziałów rozpoczynających się od inspirujących cytatów « osobiście uwielbiam gdy autorzy to robią :D

Jest to niewątpliwie interesująca pozycja.

,,wędrujemy jako pielgrzymi. Każdego dnia - ulicami lub szlakami... po naszej planecie, w najgłębsze zakamarki własnej psychiki. Błądząc, czując, chłonąc wszystko jak gąbka.''

Zen wędrowny. Jak odnaleźć spokój w czasie życiowych burz

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-07-07
Ja wiem, że nie ocenia się książek po okładce, ale po prostu nie mogę się powstrzymać, bo na tej okładce wzrok sam się zatrzymuje. Estetycznie wykonana, emanuje ona swego rodzaju spokojem i po prostu bardzo dobrze się na nią patrzy. Jest piękna w swej prostocie. Niewątpliwie zachęca do sięgnięcia po tę pozycję literacką.

Natomiast okładka to jeszcze nie wszystko, najważniejsza jest przecież zawartość. Czytając tę książkę można poczuć się współtowarzyszem wędrówki. Barwność przedstawianych opowieści przenosi nas w opisywane przez autora miejsca.

en wędrowny. Jak odnaleźć spokój w czasie życiowych burz

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-06-30
Gdy rozpoczyna się zapoznawać z twórczością autorstwa Christophera Ivesa w książce pt. ''Zen wędrowny. Jak odnaleźć spokój w czasie życiowych burz'' to jest w niej coś takiego niezwykłego.

Nie tylko ujmująco zaprojektowana okładka nadająca estetyczny wygląd książce oraz delikatne jasne kolory, które lubię, przyczyniają się do tego, że chce się czytać tę książkę.

Nie w sposób jest się uwolnić od bardzo ładnie przedstawionych opowieści autora, który podkreśla swoją skromność, która nadaje mu pozytywnej barwności, gdy relacjonuje każdą przeżytą przygodę, która miała dla niego największe znaczenie. Nie pomija nikogo w swym podążaniu do upragnionego celu, gdyż wie, ile trzeba dołożyć trudu, aby pokonać własne indywidualne słabości i pokonać niełatwą odwagę, a nawet drogę, gdy ma się chęci zobaczenia czegoś niezwykłego, a co wywołuje pozytywną energię, a chwilami zachwyt, który pozostaje na zawsze w pamięci.

Odnoszę na pierwszy rzut oka takie wrażenie, że w trakcie zapoznawania się z nieznaną mi do tej pory twórczością autora, że tak jakbym uczestniczyła wraz z nim, w jego wędrówkach, które na podstawie przedstawionych jego relacji są doskonałym przykładem na to, że można zechcieć odkrywać to, co bywa najczęstszą tajemnicą nowych dziedzin życia stawiających tak wiele pytań na tle tego, co jeszcze nie wiemy na temat pielgrzymowania w zagraniczne tereny, z którymi refleksjami dzieli się on sam.

Bardzo ważny jest w tego rodzaju przedstawionej literaturze poradnikowej formie całościowy przekaz i czy autor właściwie zobrazował to, co było dla niego ważne podczas przebytej podróży i czy jego zdobyta tam na miejscu wiedza przyda się osobom chcącym skorzystać z jego porad odnoszących się do tego, co jest mu na co dzień znane.

Umiejętność zawodowa w zastosowaniu praktycznym autora, który ma właściwe podejście do opisywanego głównego i wybranego przez niego interesującego go tematu oraz stosowanie poprzez wprowadzenie nowych znaczeń słów z języka chińskiego będzie, bardzo pomocne w poszukiwaniu tego, czego nie wiemy o tym, jak przyjemnie jest obcować z naturą w ciszy, która bywa potrzebna w otaczającym nas trudnym świecie pełnym niepewności jutra.

Książka ta składa się z 10 barwnie opisanych rozdziałów, w których zostały trafnie ujęte i dopasowane do nich cytaty.

Bardzo dobrze mi się czytało ten poradnik dzięki przetłumaczeniu tekstu przez Pana Justyna Hunię.

Polecam.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.

Komentarze nie są potwierdzone zakupem