Królowa. Nieznana historia Elżbiety Bowes-Lyon


Lady Colin Campbell

Królowa. Nieznana historia Elżbiety Bowes-Lyon

Tłumaczenie: Adriana Sokołowska-Ostapko
Oprawa miękka
Liczba stron: 576
Wydawnictwo: Znak literanova
44,90 31,43

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Opowieść o najsilniejszej monarchini od czasów Kleopatry

Fascynująca, ambitna, adorowana przez mężczyzn, skłonna do intryg.
Elżbieta, praprababka dziecka księżnej Kate i księcia Williama była niezwykłą postacią. Plotki o tym, że urodziła ją kucharka, nie przeszkodziły Elżbiecie zostać wybranką króla Anglii, Jerzego VI. Po śmierci męża, wbrew tradycji nakazującej wdowie po monarsze usunięcie się w cień, wywalczyła sobie nienaruszalną pozycję na scenie politycznej.

Skomplikowane relacje łączyły ją z księżną Dianą, którą wspierała na jej drodze do małżeństwa z księciem Karolem, ale po ich rozwodzie ostro potępiła.

W Anglii nazywano ją najsilniejszą królową od czasów Kleopatry.

Autorka, Lady Campbell, dzięki w swojej wiedzy historycznej, a także bliskim kontaktom z osobami, które świetnie poznały tajemnicy królewskiej rodziny (przyjaźniła się z Lady Dianą), opowiada o najniezwyklejszej kobiecie z dynastii Windsorów.

Barwną postać Elżbiety sportretowano w oscarowym filmie „Jak zostać królem”, w którym wcieliła się w nią wspaniała Helena Bonham Carter.

Materiały o książce


Królowa Matka na archiwalnych fotografiach


Wywiad z autorką książki

Beata Tyszkiewicz poleca

„Królowa to niezwykła biografia Elżbiety – Królowej Matki. To opowieść o ambitnej, silnej i zdecydowanej kobiecie, która od najmłodszych lat przygotowywana była do ważnej roli. Z jednej strony jawi się jako manipulatorka i intrygantka, z drugiej fascynuje i budzi podziw za odważne decyzje. To też podróż w nieznany świat arystokracji i królewskich dworów, politycznych manipulacji, towarzyskich gierek
i wyrachowanych działań. Warto przeczytać!”

Recenzje

Nieznana twarz królowej

49 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 34 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Książka autorstwa Lady Colin Campbell ."Królowa. Nieznana historia Elżbiety Bowes-Lyon" w całości poświęcona jest księżnej Yorku a późniejszej królowej i opowiada nam dzieje niezwykłej kobiety z dynastii Windsorów.
Lady Campbell pokazuje nam zupełnie inne od oficjalnego oblicze tej kobiety, która z córki podrzędnego hrabiego awansowała na królową. Której ambicje sięgały od początku wyżej niż pozwalało by na to urodzenie, ale skutecznie prowadzona gra doprowadziła ją do celu. › rozwiń tekst...

Tytuły szlacheckie do czegoś zobowiązują

66 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 40 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Brytyjska Królowa Matka kojarzyła mi się z zawsze uśmiechniętą staruszką ubraną w pastelowe kostiumiki, towarzyszącą swojej córce, królowej Elżbiecie II. Zawsze też wydawała mi się sympatyczniejsza od następczyni jej męża, właśnie ze względu na widoczną pogodę ducha i naturalność. Z filmu „Jak zostać królem" też wyniosłam jej całkiem pozytywny obraz, jako kochającej żony, wspierającej na każdym kroku swego męża, walczącego z jąkaniem (pomijam fakt, że myśląc o mężu Elżbiety, królu Jerzym VI, już chyba do końca będę widzieć Colina Firtha). Nie powinno więc dziwić, że gdy tylko zobaczyłam w zapowiedziach publikację poświęconą tej słynnej kobiecie, postanowiłam ją kupić. Ale jakoś tego nie zrobiłam, a jej pierwsze recenzje zupełnie mnie od tego odwiodły. I słusznie, bo strasznie się nad nią umęczyłam. Już wyjaśniam dlaczego.

 

› rozwiń tekst...

Jej Szara Eminencja Królowa

104 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 79 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Wydawać by się mogło, że Królowa Matka pozostawała zawsze w cieniu męża i dzieci. Nic bardziej mylnego - ta książka dowodzi temu, że nie obca była jej polityka i dworskie intrygi, a z drugiej strony pokazuje matczyne oblicze kobiety, która z determinacją chroniła swoją rodzinę. Lady Campbell rzetelnie ukazała portret kobiety z krwi i kości, nie szczędząc jej krytyki i równocześnie doceniając jej niezwykłą osobowość. Polecam › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...