Adam Przechrzta

Adam Przechrzta urodził się 14 kwietnia 1965 roku w Zabrzu, jest polskim pisarzem i doktorem nauk humanistycznych.

Ukończył studia historyczne, a w 2001 roku uzyskał stopień doktora na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jest autorem artykułów na temat służby specjalnych, walki nożem i okinawańskiego karate.

Jego debiut literacki przypada na 2006 roku, gdy w magazynie "Nowa Fantastyka" ukazało się jego opowiadanie "Pierwszy krok", której rozwinięcie ukazało się dwa lata później w postaci powieści pod tym samym tytułem.

We wrześniu 2007 roku magazyn "Science Fiction" opublikował jego opowiadanie "Alchemik", jako część powieści "Chorągiew Michała Archanioła". W 2010 roku ukazała się książka "Białe noce", będąca kontynuacją "Chorągwi...".

Lista książek

Demony zemsty. Abakumov - Adam Przechrzta | mała okładka
-28 %

Demony zemsty. Abakumov

Adam Przechrzta

Nadchodzi czas, który kojarzyć się może z wielkim świętowanie – nowy rok. Niestety, nie wszyscy są w nastroju do zabawy. Ściany mają uszy, ktoś usłyszał za wiele, padło o kilka słów za dużo. Trzeba pozbyć się niewygodnej persony. Na najwyższym szczeblu władzy zapadła decyzja: Razumowski musi umrzeć!

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Adept - Adam Przechrzta | mała okładka
-28 %

Adept

Adam Przechrzta

Warszawa początek dwudziestego wieku.
W środku miasta pojawia się enklawa, jej rozrost może powstrzymać jedynie mur nabity srebrnymi prętami. Nikt nie wie, skąd się wzięła, dlaczego zmienia się tam układ ulic i wygląd kamienic. Identyczne strefy znajdują się w Moskwie i Petersburgu. Pozornie normalne życie tuż obok emanacji wynaturzonego świata pełnego stworzeń rodem z mrocznych legend. Do strefy zapuszczaj[...]

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Demony czasu pokoju

Adam Przechrzta

Mroczna i brutalna opowieść. Trochę powieść wojenna, trochę sensacja w niezwykłych realiach powojennej Moskwy.
Główny bohater Aleksander Razumowski jest prawdziwym twardzielem, który Jamesa Bonda zjadłby na drugie śniadanie.

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Pierwszy krok

Adam Przechrzta

Nie licz na przechadzkę. „Pierwszy krok” zagoni Cię do galopu.
W towarzystwie francuskiego księcia, który swoje problemy - z morderczą nonszalancją - zwykł lokować dwa metry pod ziemią. Do czasu, gdy nie stanął wobec wroga, który równie lekką ręką uśmiercił... żołnierzy 5 legionów i 34 magów bojowych. Ginąc, nie widzieli nawet przeciwnika.
Magia i walka, także z samym sobą. Ludzie i demony. Tortury, miłość,[...]

Więcej

39,90 zł

28,41 zł

Demony Leningradu - Adam Przechrzta | mała okładka
-28 %

Demony Leningradu

Adam Przechrzta

Koszmar, który dusi grozą nawet zimne, bezlitosne serce Ławrienitja Berii.
Ulicami udręczonego głodem, oblężonego Leningradu przemyka wcielona Śmierć.

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Demony wojny. Część 1 (tom 2 cyklu o Razumowskim)

Adam Przechrzta

Wspaniała, zaskakująca kontynuacja Demonów Leningradu
Mroczna i brutalna opowieść. Trochę powieść wojenna, trochę sensacja w niezwykłych realiach. Aleksander Razumowski jest prawdziwym twardzielem, który Jamesa Bonda zjadłby na drugie śniadanie, jednak obcując z okrutnikami pokroju Genkoma Ławrientija Berii, nie wiadomo, co się zdarzy za chwilę, skąd padnie cios.
Bezlitosny świat NKWD, GRU i walk pomiędzy w[...]

Więcej

39,90 zł

31,43 zł

Wilczy Legion

Adam Przechrzta

Najlepszym kłamstwem jest to, które ociera się o prawdę.
Historia facetów, jakimi chcielibyście być i jakich... chciałybyście mieć. Z pociętymi przez szable barkami i szramami od kul, przypominają watahę obliźnionych wilków. Doświadczonych, posiwiałych i śmiertelnie niebezpiecznych.

Major Krohne - jeden ze stada, łowca i bezwzględny zabójca - wie, że jego życie to ślizg po ostrzu brzytwy. Choć jest pupilem[...]

Więcej

39,90 zł

34,42 zł

Demony wojny Część 2 - Adam Przechrzta | mała okładka
-28 %

Demony wojny Część 2

Adam Przechrzta

Festung Breslau. Druga część doskonałej kontynuacji Demonów Leningradu
Trwa jedna z ostatnich bitew II wojny światowej w Europie, Festung Breslau spływa krwią w kleszczach najpotężniejszej armii świata. Pułkownik Razumowski przybywa do miasta w poszukiwaniu dokumentów o niezwyklej wadze, ukrytych na rozkaz samego Himmlera.
Stalin - kolejny raz - stawia na rywalizację między wywiadem wojskowym a NKWD, tyle,[...]

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Materia Prima Tom 2 Namiestnik - Adam Przechrzta | mała okładka
-28 %

Materia Prima Tom 2 Namiestnik

Adam Przechrzta

Warszawa pod niemiecką okupacją, trwa I wojna światowa.

Odepchnięta daleko na wschód rosyjska armia szykuje się do kontrofensywy, a tymczasem Rudnicki otrzymuje od Niemców propozycję nie do odrzucenia. Unikający mieszania się do polityki alchemik mimo woli zostaje wciągnięty do gry, w której stawką jest życie, a nawet więcej.

Tymczasem w enklawach pojawiają się istoty używające - i nie bez powodu! - imion[...]

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Cień

Adam Przechrzta

Rzeczpospolita Warszawska stara się utrzymać neutralność, balansując między dwiema potęgami: Niemcami i Rosją, jednak młoda republika ma coraz więcej problemów. W enklawach pojawiają bezpośredni wysłannicy Szepczących, a słowo mocy, które dało Polakom zwycięstwo, jest już znane wszystkim stronom konfliktu. Samarin i Rudnicki zostają wciągnięci w wir politycznych i towarzyskich intryg, a to nie jedyne ani na[...]

Więcej

39,90 zł

28,41 zł

Depozytariusz Chorągwi Archanioła Tom 1 Chorągiew Michała Archanioła - Adam Przechrzta | mała okładka
-28 %

Depozytariusz Chorągwi Archanioła Tom 1 Chorągiew Michała Archanioła

Adam Przechrzta

Wojna polsko-ruska pod flagą archanielską

Tajne operacje sił specjalnych. Afgańcy. Terroryści. Rosyjska mafia. Walka na śmierć i życie. Braterstwo broni. Miłość, chemia… alchemia. I bezcenna relikwia. Krótko mówiąc, metafizyka łamana przez akcje Specnazu.

Naprawdę byłem gotowy zabijać. Jeśli przeżyjesz piekło, stajesz się twardszy, mądrzejszy, bardziej cyniczny. Ale nigdy, przenigdy nie stajesz się lepszy[...]

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Białe noce

Adam Przechrzta

Śmierć to dla nas rutyna
Dżuma, płk Specnazu

To opowieść o ciszy, w której grzęźnie szelest stóp w szturmowych butach. Chwycie, który więzi gardło, tchnieniu noża godzącego w nerkę, syku strzału ujarzmionego tłumikiem. Jedyny dźwięk jaki tu usłyszysz to huk gwoździ wbijanych w wieko trumny!

Drapieżnik! Pan Białych Nocy!

Wszedł do rezydencji warownej niczym twierdza, zmielił na bity jej system alarmowy, a[...]

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Cykl Wojenny Tom 1 Demony Leningradu - Adam Przechrzta | mała okładka
-28 %

Cykl Wojenny Tom 1 Demony Leningradu

Adam Przechrzta

Powieść rozpoczyna trzytomowy Cykl Wojenny Adama Przechrzty.

Koszmar, który dusi grozą nawet zimne, bezlitosne serce Ławrienitja Berii.

Ulicami udręczonego głodem, oblężonego Leningradu przemyka wcielona Śmierć. Coś więcej niż oszaleli z rozpaczy kanibale, żerujący na trupach poległych towarzyszy. Coś, co nawet w ludziach, którzy przetrwali stalinowskie czystki oraz furię dywizji Wehrmachtu, czy Waffen SS[...]

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Gambit Wielopolskiego

Adam Przechrzta

Dwudziesty drugi wiek. Cesarstwo rosyjskie znajduje się u szczytu potęgi. I nic dziwnego: w tej rzeczywistości nie było powstania styczniowego ani wojen światowych. Za to od czasu do czasu pojawiają się jokerzy – charyzmatyczne jednostki zdolne zmienić bieg historii.

Sztabskapitan Czachowski, były buntownik i terrorysta, otrzymuje zadanie przeciągnięcia na stronę caratu jednego z nich. Sam od pewnego czasu[...]

Więcej

39,90 zł

34,42 zł

Demony czasu pokoju Cykl wojenny Tom 4 - Adam Przechrzta | mała okładka
-28 %

Demony czasu pokoju Cykl wojenny Tom 4

Adam Przechrzta

Druga połowa tysiąc dziewięćset czterdziestego siódmego roku, od zakończenia wojny minęły dwa lata. Jednak upadek Trzeciej Rzeszy przyniósł też wiele problemów. Do kraju powróciła armia, która zobaczyła, jak wygląda życie poza granicami Związku Radzieckiego. Wrócili nie tylko zwykli, rozbestwieni frontową swobodą i oszołomieni bogactwem zamieszkanych przez burżujów państw żołnierze, ale i ci, których rozkaz[...]

Więcej

41,90 zł

30,31 zł

Demony zemsty Beria - Adam Przechrzta | mała okładka
-28 %

Demony zemsty Beria

Adam Przechrzta

- Nie zginę –zapewniłem. –Znasz ten psalm? „Chociaż idę doliną cienia i śmierci, niczego się nie boję...”. Amerykańscy żołnierze zmienili zakończenie: „...bo to właśnie ja jestem najgorszym skurwysynem w tej dolinie”.

Pułkownikowi Razumowskiemu nie będzie dane spokojnie powrócić do zdrowia po zamachu Abakumova i spotkaniu z Qingbao. Nagła choroba Stalina rozpoczyna bezlitosną rozgrywkę, w której Razumowsk[...]

Więcej

44,90 zł

32,49 zł