Andrea Wulf

Andrea Wulf urodziła się w 1967 roku w New Delhi w Indiach, gdzie spędziła pierwsze pięć lat życia. Rodzice pisarki byli niemieckimi pracownikami pomocy społecznej. Dorastała w Hamburgu. Andrea Wulf jest absolwentką The Royal Collega of Art w Londynie. Pisarka wygłasza wykłady w Wielkiej Brytanii i USA.

Andrea Wulf – autorka poczytnej biografii


W 2015 roku ukazała się książka Andrei Wulf pt. "Człowiek, który zrozumiał naturę. Nowy świat Alexandra von Humboldta" . Publikacja jest biografią Alexandra von Humboldta – naukowca, którego życie stanowi gotowy scenariusz filmu przygodowego. Andrea Wulf zabiera czytelnika w podróż, którą niegdyś odbył tytułowy bohater książki. Pisarka wskazuje, że Alexander von Humboldt już w 1800 roku przewidział występowanie zmian klimatycznych i stworzył podwaliny współczesnego ruchu działającego na rzecz ekologii.

Nagroda przyznana Andrei Wulf


Książka autorstwa Andrei Wulf pt. „Człowiek, który zrozumiał naturę. Nowy świat Alexandra Von Humboldta” jest światowym bestselerem. W 2015 roku pisarka otrzymała za tę powieść prestiżową nagrodę Costa Biography Award 2015, która uznawana jest za jedno z najważniejszych brytyjskich wyróżnień w dziedzinie literatury.

Lista książek: Andrea Wulf

47,54 zł 47,54 zł - najniższa cena 79,90 zł - cena detaliczna

59,90 zł 59,90 zł - najniższa cena 59,90 zł - cena detaliczna