Andrzej Franaszek

Andrzej Franaszek

Andrzej Franaszek (1971) - krytyk literacki, redaktor działu kultury w „Tygodniku Powszechnym", absolwent polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zajmuje się twórczością współczesnych pisarzy polskich. Autor m.in. książek: „Ciemne źródło. Esej o cierpieniu w twórczości Zbigniewa Herberta" (nominacja do Nagrody Literackiej Nike w 1999 r., wydanie II: Znak 2008), „Przepustka z piekła. 44 szkice o literaturze i przygodach duszy" (Znak 2010) oraz przede wszystkim twórca monumentalnej biografii Czesława Miłosza.

Lista książek

Herbert. Biografia - Andrzej Franaszek | mała okładka
-32 %

Herbert. Biografia

Andrzej Franaszek

Pasjonująca i monumentalna opowieść o jednym z najwybitniejszych polskich twórców dwudziestego wieku i epoce, która go kształtowała i inspirowała.

Więcej

139,90 zł

94,99 zł

Miłosz. Biografia - Andrzej Franaszek  | mała okładka
-32 %

Miłosz. Biografia

Andrzej Franaszek

Wydarzenie Roku Czesława Miłosza!
Niebywałe życie, niebywała biografia. Miłosz. Biografia autorstwa Andrzeja Franaszka to nie tylko barwny portret jednego z największych twórców XX wieku - to zarazem kawał historii tego stulecia, z jego okrutnymi paroksyzmami: wojnami, rewolucjami, totalitaryzmami, powstaniami, dyktaturami, zrywami niepodległościowymi.

Więcej

69,90 zł

47,53 zł

Przepustka z piekła

Andrzej Franaszek

Przepustka z piekła. 44 szkice o literaturze i przygodach duszy to zapis wędrówki Andrzeja Franaszka przez świat współczesnej prozy i poezji. Dzięki wierszom Aleksandra Wata i prozie Stefana Chwina odkrywamy cielesność i duchowość, ból i beznadzieję. Zanu

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Ciemne źródło

Andrzej Franaszek

Nowe wydanie książki przygotowane z okazji Roku Herbertowskiego. Wnikliwy esej Andrzeja Franaszka koncentruje się na wątkach egzystencjalnych w twórczości poety.
Książka została wzbogacona o nowy rozdział, pisany już z dzisiejszej perspektywy, w którym a

Więcej

34,00 zł

22,99 zł