Anna Ciarkowska

Anna Ciarkowska jest z wykształcenia literaturoznawcą i filologiem. W młodości interesowała się sztukami plastycznymi, szczególnie rysunkiem. Ciarkowska zaczęła tworzyć swoje wiersze w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Były to zabawne rymowanki. W latach młodości poetka zaczęła tworzyć wiersze białe, jak również posiadające wyraźny rytm. W trakcie studiów twórczość Anny Ciarkowskiej ulega gwałtownej przemianie. Jej wiersze stały się bardziej melancholijne, wyrażały cierpienie, smutek. To były naturalne źródła, z których autorka czerpała inspirację do swoich utworów.

Anna Ciarkowska – zachwyt nad codziennością w ujęciu poetyckim


Debiut literacki Anny Ciarkowskiej to pierwszy tomik wierszy zatytułowany „Chłopcy, których kocham’. Potem pojawiły się „Pestki” i „Dewocje”. To poezja wyróżniająca się z zachwytem nad codziennością, a także opisująca z pozoru błahe zdarzenia. Poetka w interesujący sposób przedstawia swoje stanowisko w temacie wydarzeń radosnych, jak również tych uznawanych za traumatyczne i niezwykle smutne. Wszystkie wiersze Anny Ciarkowskiej traktowane są jako mikrohistorie z życia kobiet, dzieci i mężczyzn.

Bohaterowie tomiku „Pestki” – świat z pozoru idealny


W kolejnym tomiku wierszy pod tytułem „Pestki”, Anna Ciarkowska przedstawia intymne zapiski o powinności i konieczności. To poezja będąca przedstawieniem świata pełnego konwenansów i zasad, który powoli zaczyna tracić swoje znaczenie. Sztywne ramy, w których egzystują bohaterowie wierszy Ciarkowskiej, powodują, że nie znoszą oni sprzeciwu, inności czy też wrażliwości, co rodzi frustracje i poczucie osamotnienia w podmiotach lirycznych, występujących w jej wierszach. Ciarkowska opisuje w „Pestkach” świat z pozoru idealny, który skrywa mroczne tajemnice.

Lista książek: Anna Ciarkowska

Chłopcy, których kocham - Anna Ciarkowska | mała okładka
-37 %

Chłopcy, których kocham

Anna Ciarkowska

6.3 / 10 (525 ocen)

25,00 zł 27,93 zł (-10%) - najniższa cena 39,90 zł (-37%) - cena detaliczna

Dewocje - Anna Ciarkowska | mała okładka
-20 %

Dewocje

Anna Ciarkowska

6.8 / 10 (1134 ocen)

34,60 zł 24,73 zł - najniższa cena 42,99 zł - cena detaliczna

30,59 zł 31,49 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna

Pestki - Anna Ciarkowska | mała okładka

Pestki

Anna Ciarkowska

7.6 / 10 (2013 ocen)

26,99 zł 27,93 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna