Benjamin Alire Sáenz

Benjamin Alire Sáenz urodził się 16 sierpnia 1954 roku w hrabstwie Dona Ana w Nowym Meksyku, w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Po ukończeniu szkoły średniej Benjamin Alire Sáenz wstąpił do seminarium duchownego i studiował teologię na Uniwersytecie Louvain w Belgii. Przez kilka lat pełnił posługę kapłana w El Paso w Teksasie. Jednakże opuścił zakon i kontynuował naukę rozpoczynając studia na wydziale anglistyki i kreatywnego pisania na Uniwersytecie w Teksasie. Obecnie Benjamin Alire Sáenz pełni funkcję nauczyciela akademickiego.

Benjamin Alire Sáenz- autor prozy i poezji dla dzieci oraz dorosłych


W twórczości literackiej Benjamina Alire Sáenza znajdują się utwory prozatorskie i poetyckie, skierowane do odbiorców w różnym wieku. Autor tworzy również swoje dzieła dla najmłodszych czytelników. W dorobku Benjamin Alire Sáenz znajdują się takie powieści, jak „Inne zasady lata”, „Arystoteles i Dante przepadają w toni życia”, „Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata”. Autor wydał także powieści:„He forgot to say goodbye”, „Everything begins & ends at the Kentucky Club”, „Last night I sang to the monster”.

Wiele nagród i wyróżnień za dorobek literacki


Benjamin Alire Sáenz jest laureatem wielu nagród, które otrzymał za swój dorobek literacki. Ponadto pisarz jest także jednym z niewielu twórców literatury dziecięcej, wyróżnionym nagrodą Lambda Literary Award for Children's/Young Adult Fiction. Pisarz otrzymał także bardzo prestiżową nagrodę Printz Honor Book. Benjamin Alire Sáenz jest laureatem nagrody Stonewall Award. Zdobył on także wyróżnienie nadawane pisarzom z ramienia przeglądu literackiego Pura Belpre Award.

Lista książek: Benjamin Alire Sáenz

30,89 zł 30,89 zł - najniższa cena 49,90 zł - cena detaliczna

39,90 zł 39,90 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

30,89 zł 30,89 zł - najniższa cena 49,90 zł - cena detaliczna