Bradley Hope

Bradley Hope jest znanym autorem bestsellerów i współzałożycielem firmy dziennikarskiej Project Brazen, tworzącej książki, podcasty i filmy dokumentalne. Bradley jest również cenionym mówcą z dziedziny finansów i ekonomii. Sześć lat spędził na Bliskim Wschodzie, skąd relacjonował Arabską Wiosnę z Libii, Egiptu, Tunezji, Bahrajnu oraz Libanu. Wtedy rozpoczął również analizę i reporterskie śledztwo dotyczące biznesów w Zatoce Perskiej, Abu Zabi i Dubaju. Podjętą tematykę biznesową kontynuował na łamach Wall Street Journal. Bradley Hope przez siedem lat był dziennikarzem w Wall Street Journal, gdzie pełnił kluczową pozycję w zespole reporterów badających Arabię ​​Saudyjską, 1MDB, SoftBank i Bridgewater.

Książki i publikacje”


Bradley Hope wraz z Tomem Wright są współautorami bestsellera New York Times „Billion Dollar Whale: The Man Who Fooled Wall Street, Hollywood, and the World” (Szycha za miliard dolarów: Człowiek, który nabrał Wall Street, Hollywood i świat). Jest to książka o jednym z największych skandali finansowych na świecie, nominowana przez Financial Times i Fortune na najlepszą książką 2018 roku. Bradley Hope we współpracy z dziennikarzem Wall Street Journal Justinem Scheck jest także autorem książki „Ropa i krew. Walka o przywództwo w Arabii Saudyjskiej i wpływy na świecie”, wnikliwej, dziennikarskiej relacji o burzliwej walce o władzę Mohammeda bin Salmana w Arabii Saudyjskiej oraz „Ostatnich dni faraona”, w których dziennikarz z wnikliwością ukazuje kulisy egipskiego powstania z 2011 roku, poprzez wywiady z wyższymi urzędnikami i przywódcami politycznymi, obalonego prezydenta Hosni Mubaraka.

Nagrody i wyróżnienia”


Wnikliwa i rzetelna praca dziennikarska oraz odwaga w ujawnianiu światowej skali skandali biznesowych i politycznych, zaowocowały licznymi wyróżnieniami twórczości Bradleya Hope. Bradley Hope za reportaże 1MDB został finalistą Nagrody Pulitzera i zdobywcą nagrody Geralda Loeba za sprawozdawczość międzynarodową. Otrzymał również nagrodę TRACE International Investigative Reporting Award za raportowanie śledcze oraz nagrodę New York Press Club za raportowanie biznesowe.

Lista książek: Bradley Hope

31,34 zł 31,34 zł - najniższa cena 54,99 zł - cena detaliczna

Nowość

33,22 zł 33,56 zł - najniższa cena 57,90 zł - cena detaliczna