Brian Fagan

brytyjski autor popularnych książek o archeologii i emerytowany profesor antropologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara. Fagan jest archeologiem, specjalistą w zakresie szeroko pojętej prehistorii człowieka. Autor powszechnie używanej literatury używanej na studiach licencjackich. Napisał ponad 100 artykułów specjalistycznych, które ukazały się w wielu czasopismach krajowych i międzynarodowych. Pracował jako konsultant dla BBC oraz wielu hollywoodzkich firm produkcyjnych przy filmach dokumentalnych. Jest zwolennikiem multidyscyplinarnego podejścia do takich kwestii, jak zmiany klimatu. Przez lata napisał serię dobrze znanych podręczników, które zawierają podsumowania najnowszych osiągnięć metod i teorii archeologicznej oraz prehistorii. Jako zapalony żeglarz od dzieciństwa, Fagan napisał przewodniki żeglarskie do żeglujących po wybrzeżach Pacyfiku. Mieszka w okolicy Santa Barbara z żoną, wraz z jedną z dwóch córek oraz kotami i królikami.

Lista książek

Krótka historia archeologii - Brian Fagan | mała okładka
-44 %

Krótka historia archeologii

Brian Fagan


Krótka historia archeologii jest opowieścią o wybitnych archeologach i zdumiewających odkryciach, których dokonali w różnych zakątkach świata. Znajdziemy tu zarówno sztukę naskalną epoki lodowcowej, ruiny Majów, pierwszą osadę angielskich kolonistów w Jamestown, jak i tajemnicze Stonehenge czy Pompeje – miasto pogrzebane pod wulkanicznym popiołem w 79 roku n.e.
W krótkich, pasjonujących rozdziałach Brian F[...]

Więcej

34,99 zł

19,67 zł

Zażyła więź Jak zwierzęta kształtowały historię ludzkości - Brian Fagan | mała okładka
-35 %

Zażyła więź Jak zwierzęta kształtowały historię ludzkości

Brian Fagan

Wciągająco i przystępnie napisana opowieść o historii rozwoju cywilizacyjnego człowieka widziana przez pryzmat jego stosunku do zwierząt. Autor dowodzi, że większość przełomowych momentów w dziejach rozwoju ludzkości wiąże się z udomowieniem konkretnego gatunku zwierzęcia, a wynalazki technologiczne są jedynie pochodną tego procesu. Udomowienie bydła i świń spowodowało, że zaopatrzony w stałe źródło mięsa, [...]

Więcej

39,90 zł

25,92 zł

Krótka historia archeologii - Brian Fagan | mała okładka
-44 %

Krótka historia archeologii

Brian Fagan

KIEDY MYŚLIMY O ARCHEOLOGII, WYOBRAŻAMY SOBIE WYKOPALISKA W POSZUKIWANIU STAROŻYTNYCH SKARBÓW, PRZEBIJANIE TUNELI DO WNĘTRZA GROBOWCÓW EGIPSKICH FARAONÓW CZY ODKRYWANIE CZASZEK NEANDERTALCZYKÓW. JEDNAK ARCHEOLOGIA TO ZNACZNIE WIĘCEJ – TO NAUKA BAZUJĄCA NA LUDZKIEJ CIEKAWOŚCI TEGO, CO BYŁO NIEGDYŚ. TO NAUKA, KTÓRA POSZUKUJE ŚWIADECTW DOTYCZĄCYCH CAŁEJ, LICZĄCEJ PONAD TRZY MILIONY LAT, HISTORII CZŁOWIEKA.
K[...]

Więcej

29,99 zł

16,87 zł