Bronisław Maj

Bronisław Maj (ur. 1953), poeta, felietonista, autor siedmiu tomików wierszy. Za swą twórczość otrzymał wiele prestiżowych nagród w tym Nagrody Fundacji Kościelskich.
Jest autorem książki o Tadeuszu Gajcym, poecie, który zginął w roku 1944 w Powstaniu Warszawskim. Prowadzi zajęcia w Uniwersytecie Jagiellońskim oraz w Szkole Twórczego Pisania. Mieszka w Krakowie.

Lista książek

Światło

Bronisław Maj

Nowy tom wierszy wybitnego poety średniego pokolenia, przeobrażającego się niepostrzeżenie z „czołowego przedstawiciela młodej generacji” w „klasyka” obecnego w antologiach i chętnie tłumaczonego na liczne języki.  W ostatnich utworach Maj kondensuje i p

Więcej

0,00 zł

Zmęczenie

Bronisław Maj


Wiersze poety krakowskiego z lat 1979-1986. Oto wiersz zamykający tomik: „Zanim osądzisz, zanim potępisz i odwrócisz się, pamiętaj: także teraz i właśnie takiego kocha mnie Bóg”. ...

Więcej

0,00 zł

Wiersze wybrane

Bronisław Majek

Publikacja została przygotowana z okazji 100-lecia urodzin autora, który, jako aktywny działacz ruchu ludowego niestrudzenie odkrywał nieznane karty historii Ziemi Garwolińskiej i ożywiał je w strofach swych wierszy.

Więcej

33,00 zł

28,46 zł