Carl Sagan

Profesor astronomii i nauk kosmicznych w Laboratorium Badań Planetarnych w Cornell University. Laureat Nagrody Pulitzera za książkę „Rajskie smoki”. Wielbiciel egzobiologii oraz astrologii.

Lista książek

Kosmos - Carl Sagan | mała okładka
-27 %

Kosmos

Carl Sagan

Wspaniały przegląd przeszłości, teraźniejszości i przyszłości wiedzy naukowej. Autor, stawiając prowokacyjne pytania, łączy naukę i filozofię w jednorodny i przekonujący model rozumienia świata.
Kosmos jest opowieścią o długiej odkrywczej podróży ludzkości oraz o tych, którzy wywarli znaczący wpływ na postać współczesnej nauki. Carl Sagan z kosmicznej perspektywy spogląda na naszą planetę przypominającą błę[...]

Więcej

59,00 zł

43,05 zł

Błękitna kropka - Carl Sagan | mała okładka
-33 %

Błękitna kropka

Carl Sagan

Pasjonująca opowieść o eksploracji Układu Słonecznego oraz szansach na kolonizację kosmosu
W Kosmosie Carl Sagan tylko "rzucił okiem" na wspaniałą tajemnicę Wszechświata i udostępnił ją milionom ludzi na całym świecie. W Błękitnej kropce, oszałamiającej kilkuset barwnymi ilustracjami kontynuacji tamtego bestsellera, słynny astronom kończy swoją rewolucyjną podróż przez przestrzeń i czas.
Przyszłe pokolenia [...]

Więcej

59,90 zł

40,29 zł

Miliardy miliardy Rozmyślania o życiu i śmierci u schyłku tysiąclecia - Carl Sagan | mała okładka
-33 %

Miliardy miliardy Rozmyślania o życiu i śmierci u schyłku tysiąclecia

Carl Sagan

Przenikliwa analiza najważniejszych kwestii dotyczących naszego życia, świata i kosmosu.
W swojej ostatniej książce słynny astronom, futurolog i pisarz Carl Sagan zabiera nas zarówno w bezmiar kosmosu, jak i w zakamarki ludzkiego umysłu, zadając fascynujące pytania o to, jak powstał wszechświat i jaki będzie jego koniec, a także jak, łącząc naukę ze współczuciem, możemy stawić czoło wyzwaniom nadchodzącego [...]

Więcej

49,90 zł

33,56 zł