Clive Gifford

Clive Gifford urodził się 5 kwietnia 1966 roku. Gifford to jeden z najbardziej doświadczonych dziennikarzy w Wielkiej Brytanii, który interesuje się, zarówno beletrystyką, jak i literaturą non-fiction. Jego pasje literackie z pewnością wpłynęły na sposób postrzegania i opisywania świata. Gifford jest także pasjonatem podróżowania. Do tej pory odwiedził on ponad 70 krajów, był nawet zakładnikiem w Kolumbii. To osoba, która uwielbia sporty ekstremalne. Od wielu lat jest skoczkiem spadochronowym, a także zawodnikiem uprawiającym wiele dyscyplin sportowych.

Clive Gifford - autor ponad 180 książek


Bardzo bogaty dorobek literacki Gifforda jest wynikiem jego ciężkiej, systematycznej pracy. Dziennikarz ma na swoim koncie ponad 180 książek i ponad 800 artykułów, a także różnego typu opowiadań stworzonych, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Tym, co wyróżnia twórczość Gifforda jest przede wszystkim jej zróżnicowanie. To niezwykły autor, który potrafi świetnie odnaleźć się, zarówno w tworzeniu książek beletrystycznych, jak i pozycji z kategorii non-fiction. W dorobku Gifforda znajdują się takie pozycje jak: „Encyklopedia futbolu”, „My strażnicy planety”, „Świat starożytny w słowach”. To twórca takich książek, jak - „Zapaszki”, „Historia kolorów”, „Złudzenia wzrokowe”, Świat złotego kompasu” czy „Szkolna encyklopedia geografii”.

Laureat Times Educational Supplement Information Book of the Year


Twórczość Literacka Gifforda została wyróżniona. Gifford to wielokrotnie nagradzany pisarz dziecięcy. Należy pamiętać, że swoją pierwszą książkę opublikował on w wieku zaledwie 17 lat. Obecnie jest to laureat wyróżnienia PBS, a także Smithsonian Museum. Gifford otrzymał również nagrodę Times Educational Supplement Information Book of the Year. Autor często bierze udział w różnych konferencjach, dotyczących literatury dziecięcej, Fantasy, a także przeglądu najpoczytniejszych pozycji z kategorii beletrystyka i proza non-fiction. Gifford obecnie w dalszym ciągu pracuje nad kolejnymi książkami.

Lista książek: Clive Gifford

Tylko na znak.com.pl

79,99 zł

59,99 zł

My, strażnicy planety Jak zostać ekobohaterem - Clive Gifford | mała okładka
-39 %

My, strażnicy planety Jak zostać ekobohaterem

Clive Gifford

8.0 / 10 (1 ocena)

26,00 zł

15,98 zł

Zapaszki O wszystkich smrodach świata - Clive Gifford | mała okładka
-40 %

Zapaszki O wszystkich smrodach świata

Clive Gifford

8.3 / 10 (6 ocen)

39,90 zł

24,00 zł

Świat wokół nas - Clive Gifford | mała okładka

Świat wokół nas

Clive Gifford

9.5 / 10 (2 oceny)

29,90 zł

44,90 zł

29,68 zł

Historia kolorów - Clive Gifford | mała okładka

Historia kolorów

Clive Gifford

7.8 / 10 (43 ocen)

34,90 zł

22,76 zł