Craig Symonds

Craig Symonds urodził się 31 grudnia 1946 roku w Long Beach w stanie Kalifornia (USA). To jeden z najwybitniejszych profesorów historii morskiej, który w latach 2017-2020 był głównym wykładowcą w Naval War College w Newport w Rhode  Island. Craig Symonds pełnił także funkcję przewodniczącego Wydziału Historii. To wybitny znawca wojny secesyjnej, a także historii morskiej. Specjalizuje się on szczególnie w bitwach na morzu, a także historii militariów. Symonds w trakcie swojej kariery naukowej starał się poznać przyczyny powstania wielu konfliktów i prowadzenia działań taktycznych na morzach i oceanach.

Craig Symonds – literatura traktująca o wybitych postaciach z historii USA


Docenionym przez wielu krytyków, a także znawców historii debiutem literackim Craiga Symonds’a jest książka pod tytułem „Lincoln i jego admirałowie”. W dorobku tego wybitnego historyka znajdują się także pozycje takie jak „Neptun: inwazji aliantów na Europę” i „Lądowanie w D-Day”. Craig Symonds jako wykładowca akademicki jest także autorem wielu bardzo znanych w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, artykułów naukowych i publikacji, które znalazły się w podręcznikach akademickich, traktujących o historii nowożytnej. Do tej kategorii z pewnością należą „Nowe aspekty historii marynarki”, wydane w Annapolis w 1981 roku, a także „Atlas pola bitwy wojny secesyjnej” z 1983 roku.

Laureat nagród literackich i odznaczeń za wkład w cywilną służbę marynarki wojennej


Craig Symonds jako wybitny historyk, a także znawca wojny secesyjnej został wyróżniony licznymi nagrodami i odznaczeniami. To laureat nagrody imienia Samuela Eliota Morrisona za wybitny wkład w rozwój literatury morskiej.
W 2014 roku Craig Symonds otrzymał Commodore Dudley W. Knox  Naval History Lifetime Achievement Award. W 2009 roku otrzymał wyróżnienie imienia Abrahama Lincolna za pozycje beletrystyczne traktujące o tym niezwykłym prezydencie. Ponadto, Craig Symonds jest to laureat nagrody Anne Arundel za dzieła literackie o tematyce historycznej. To jeden z niewielu wykładowców, który zdobył nagrodę wyższej służby cywilnej Marynarki Wojennej w 1994, 1998, 2005 i 2020 roku. Przyznano mu także odznaczenie za zasługi dla służby cywilnej.

Lista książek: Craig Symonds

Nowość

88,33 zł 90,93 zł - najniższa cena 129,90 zł - cena detaliczna

Bitwa o Midway - Symonds Craig | mała okładka

Bitwa o Midway

Craig Symonds

8.1 / 10 (31 ocen)

54,39 zł 55,99 zł - najniższa cena 79,99 zł - cena detaliczna

60,99 zł 62,99 zł - najniższa cena 89,99 zł - cena detaliczna