Darby Kane

Darby Kane to pseudonim Helen Kay Dimon, urodzonej w Pensylwanii i mieszkającej obecnie w Kalifornii – Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Helen Kay Dimon skończyła studia prawnicze na Uniwersytecie w Pensylwanii i uzyskała prawo do wykonywania zawodu adwokata. Przez wiele lat swojej pracy zawodowej Dimon przygotowywała dokumenty procesowe i brała udział w bataliach sądowych klientów współpracujących z jej kancelarią adwokacką.

Darby Kane- autorka powieści sensacyjnych z nutką dreszczyku


Twórczość literacka Darby Kane rozpoczęła się od wydania powieści zawierającej elementy kryminału, sensacji i thrillera, zatytułowanej „Dobra żona”. To utwór, który jako jedyny został przetłumaczony na język polski. W dorobku literackim Kane znajdują się także inne powieści jednotomowe, między innymi „The engagement party”, „The last invitation” czy „Replacement wife”.

Wyróżnienia za twórczość literacką


Powieści kryminalne, sensacyjne i thrillery Kane zostały wyróżnione w wielu magazynach zajmujących się krytyką literacką. Powieść Kane pt. „Dobra żona” otrzymała nagrodę Mystery and suspens Magazine, Booklist i była wysoko notowana w bardzo popularnym przeglądzie, organizowanym przez New York Timesa. Ponadto Darby Kane zdobyła wiele nagród w organizowanych konkursach literackich. Na Instagramie Kane śledzi ponad milion followersów.

Lista książek: Darby Kane

Dobra żona
 - Kane Darby | mała okładka
-55 %

Dobra żona

Darby Kane

7.2 / 10 (101 ocen)

22,50 zł 22,50 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna