Dariusz Karłowicz

Dariusz Karłowicz jest z wykształcenia filozofem. Pracował jako dyrektor kreatywny w agencjach reklamowych. Jest też prezesem Fundacji Świętego Mikołaja, współautorem organizowanych przez nią społecznych kampanii reklamowych. Współtwórca rocznika filozoficznego „Teologia Polityczna”. Publikował, m.in. w „Znaku”, „Więzi”, „Respublice Nowej”, „Tygodniku Powszechnym”, „Życiu” i „Rzeczpospolitej”. Laureat Nagrody im. Andrzeja Kijowskiego.

Lista książek

Arcyparadoks śmierci

Dariusz Karłowicz

Tematem ksiązki jest męczeństwo pojęte jako kategoria filozoficzna. Główne pytanie dotyczy wartości dowodowej chrześcijańskiego świadectwa śmierci. Jest to nie tylko problem o podstawowym znaczeniu dla zrozumienia gwatłownej ekspansji starożytnego Kościoł

Więcej

34,00 zł

22,99 zł

Polska jako Jason Bourne - Dariusz Karłowicz | mała okładka
-37 %

Polska jako Jason Bourne

Dariusz Karłowicz

Książka Dariusza Karłowicza jest zbiorem tekstów poświęconych polskiej tożsamości, na którą Autor patrzy poprzez pryzmat starożytnej filozofii i współczesnej kultury.

Więcej

37,00 zł

23,29 zł

Teby-Smoleńsk-Warszawa O złudzeniu nietragiczności polityki - Dariusz Karłowicz | mała okładka
-37 %

Teby-Smoleńsk-Warszawa O złudzeniu nietragiczności polityki

Dariusz Karłowicz

„Teby-Smoleńsk-Warszawa. O złudzeniu nietragiczności polityki” to zbiór esejów z filozofii polityki, w których autor sięgając do starożytnych tekstów, odkrywa uniwersalne schematy aktualne również we współczesnej polityce, mierząc się ze złudzeniem nietragiczności naszej polskiej polityki.

Więcej

39,00 zł

24,55 zł

Sokrates i inni święci O postawie starożytnych chrześcijan wobec rozumu i filozofii - Dariusz Karłowicz | mała okładka
-37 %

Sokrates i inni święci O postawie starożytnych chrześcijan wobec rozumu i filozofii

Dariusz Karłowicz

Dariusz Karłowicz otwarcie robi to, przed czym wielu się wzbrania, rozróżnia podejście do rozumu i podejście do filozofii. Z jednej strony chrześcijaństwo nie było nigdy wrogie wobec rozumu. Intelekt nie jest tym, co jest poświęcane, ale tym, co uświęca, nie ofiarą, a kapłanem, który ofiarowuje Bogu kult zgodny z odwiecznym Słowem. Z drugiej jednak strony filozofia nie posiada monopolu na racjonalność, nie [...]

Więcej

34,00 zł

21,40 zł