David M. Rubenstein

David M. Rubenstein to znany amerykański biznesmen, były urzędnik państwowy, prawnik i sławny filantrop. Urodził się 11 sierpnia 1949 roku w Baltimore. Na studia uczęszczał do Duke University, gdzie zdobył wiedzę z zakresu politologii, a w 1973 r. ukończył studia na wydziale prawa. Jest współzałożycielem i współprzewodniczącym The Carlyle Group. Jest to globalna firma inwestycyjna typu private quide z siedzibą w Waszyngtonie.

David M. Rubenstein – wszechstronne zainteresowania


Rubenstein jest również autorem książek. Jedną z nich jest publikacja pt. "LIDERZY. 30 inspirujących rozmów z największymi liderami naszych czasów”, która została wydana w 2023 roku. Jest to bestseller „New York Timesa” i „Wall Street Journal”. Książka ta uważana jest przez wiele osób za prawdziwą „biblię zarządzania”. Poza pisaniem książek Rubenstein jest również gospodarzem dwóch programów telewizyjnych i gospodarzem podcastu „For the Ages”.

David M. Rubenstein - znany filantrop


Biznesmen był jedną z pierwszych osób, które zobowiązały się przekazać ponad połowę swojego majątku na cele filantropijne. Poza tym wspiera organizacje charytatywne w ramach The Giving Pledge.

Lista książek: David M. Rubenstein

25,00 zł 25,00 zł - najniższa cena 69,99 zł - cena detaliczna

47,59 zł 48,99 zł - najniższa cena 69,99 zł - cena detaliczna

40,79 zł 41,99 zł - najniższa cena 59,99 zł - cena detaliczna