Deborah Feldman

Urodziła się i wychowała we wspólnocie ortodoksyjnych Żydów w Williamsburgu na Brooklynie. W bardzo młodym wieku została wydana za mąż w aranżowanym małżeństwie, a dwa lata później urodził się jej syn. Wspomnienia, które opublikowała, mając 25 lat, stały się bestsellerem New York Timesa. Dwa lata później napisała ich kontynuację pod tytułem „Exodus”.

Jej książki zostały przetłumaczone na hebrajski i niemiecki.
Feldman obecnie mieszka w Berlinie wraz ze swoim synem.

Lista książek

Unorthodox Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów - Deborah Feldman | mała okładka
-42 %

Unorthodox Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów

Deborah Feldman

NIEZWYKŁA HISTORIA O CENIE WOLNOŚCI I GROŹBIE FUNDAMENTALIZMU
Nowy Jork, Brooklyn - chasydzka dziewczyna uwięziona w jednym z najbardziej otwartych miast świata. Nastolatka bez książek, kina, teatru, koncertów, spotkań z rówieśnikami. Poddana opresyjnej tradycji i religii ortodoksyjnej społeczności.
Trudno sobie wyobrazić świat nastoletniej Deborah, zmuszonej do małżeństwa, ogolonej na łyso w dniu ślubu i p[...]

Więcej

39,99 zł

23,21 zł

Unorthodox Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych żydów

Deborah Feldman

Poruszające wspomnienia o dorastaniu i ucieczce z rygorystycznej chasydzkiej społeczności. Deborah Feldman w przejmujący sposób relacjonuje, jak wyglądało jej życie, pełne nakazów i zakazów, życie, które opierało się na milczącym przyzwoleniu na cierpienie i zniewolenie. Bohaterka już jako dziecko starała się zrozumieć sens w konserwatywnej strukturze, w jakiej przyszło się jej wychowywać i dorastać. Każdy [...]

Więcej

39,99 zł

23,83 zł