Dominik Szczepański

Dominik Szczepański jest polskim dziennikarzem, który od lat związany jest z "Gazetą Wyborczą".

Reportaże i wywiady jego autorstwa publikowane były w między innymi "Dużym Formacie", "Wysokich Obcasach", "Magazynie Świątecznym" czy "National Geographic Traveler".

Jest auterem i współautorem książek o polskim himalaizmie "Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia", "Spod zamarzniętych powiek" czy książki "Na oceanie nie ma ciszy. Biografia Aleksandra Doby, który przepłynął Atlantyk kajakiem".

Był członkeim trzech wypraw do Parku Narodowego Chiribiquete w Kolumbii, podczas których szukał nieodkrytych jeszcze malowideł naskalnych, został za to nominowany do nagrody Travelera "National Geographic".

Lista książek

Spod zamarzniętych powiek - Bielecki Adam, Szczepański Dominik | mała okładka
-43 %

Spod zamarzniętych powiek

Bielecki Adam, Szczepański Dominik

Po bestsellerowym „Kukuczce” czas na opowieść o młodym następcy najsłynniejszego polskiego himalaisty.
Adam Bielecki stał się jednym z najmocniejszych himalaistów na świecie, ale gdy miał trzynaście lat, z powodu wieku odmówiono mu udziału w kursie skałkowym. Gdy skończył piętnaście, usłyszał od starszego taternika, że kiedyś będzie z niego świetny wspinacz. Jeśli wcześniej się nie zabije.
Ta książka to pie[...]

Więcej

44,99 zł

25,86 zł

Na oceanie nie ma ciszy. Biografia Aleksandra Doby, który przepłynął kajakiem Atlantyk

Dominik Szczepański

ZAWSZE TRZEBA ZACZYNAĆ OD MARZEŃ. POTEM PLANY. NO I TRZEBA SPRZĄTAĆ ŚMIECI Z RZEKI, BO JA POTEM KAJAKIEM NIE MOGĘ SIĘ PRZEBIĆ
Aleksander Doba
Życie zaczyna się po sześćdziesiątce. Wtedy można np. przepłynąć Ocean Atlantycki kajakiem. I to dwukrotnie. „Na oceanie nie ma ciszy” to historia Aleksandra Doby, emerytowanego inżyniera mechanika, który został Podróżnikiem Roku 2015 „National Geographic”. W ciągu 16[...]

Więcej

39,99 zł

27,00 zł

Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza - Dominik Szczepański | mała okładka
-34 %

Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza

Dominik Szczepański

Przez całe życie Tomek Mackiewicz, „Czapkins”, niemożliwe zmieniał w realne. Osiem lat temu wyznaczył sobie cel – jako pierwszy człowiek wejdzie zimą na wierzchołek Nanga Parbat (8125 m n.p.m.). Do wyścigu przystąpiły największe gwiazdy himalaizmu, ale „Czapkins” nie chciał się ścigać. I nie chciał być gwiazdą. Chciał zdobyć nieobliczalną Nagą Górę na własnych zasadach.
Kiedy zaczynał, zamiast lin miał prze[...]

Więcej

44,99 zł

29,62 zł