Edith Wharton

Lista książek

Wiek niewinności

Edith Wharton

Nowy Jork, lata 70. XIX wieku. Newland Archer zaręczony jest z piękną i dobrze urodzoną May Welland - w ten sposób mają się połączyć dwie z najbardziej wpływowych rodzin w mieście. Tymczasem z Europy przyjeżdża hrabina Ellen Olenska, a wyższe sfery natychmiast zaczynają plotkować na jej temat.

Piękna, tajemnicza Ellen uciekła od męża i pragnie wziąć z nim rozwód, co bulwersuje tutejsze konserwatywne środo[...]

Więcej

32,00 zł

21,63 zł

Jak każe obyczaj - Edith Wharton | mała okładka
-41 %

Jak każe obyczaj

Edith Wharton

Undine Spragg ma wielkie ambicje – chce osiągnąć „wszystko, co najlepsze”. Dzięki imponującej (a zarazem przerażającej) wytrwałości, ogromnemu sprytowi, zatrważającej zdolności manipulacji oraz nietuzinkowej urodzie i przepysznemu egoizmowi udaje jej się piąć na coraz to wyższe szczeble drabiny społecznej. Trafia do nowojorskiego światka, na paryskie salony, do zamków francuskiej arystokracji… Na każdym eta[...]

Więcej

49,90 zł

29,21 zł

Duchy i ludzie - Edith Wharton | mała okładka
-28 %

Duchy i ludzie

Edith Wharton

Edycja ze specjalnie do niej napisanym wstępem i bibliografią znawcy ghost stories i fantasy Marka S.Nowowiejskiego.

Więcej

25,00 zł

18,07 zł

Lśnienie księżyca - Edith Wharton | mała okładka
-41 %

Lśnienie księżyca

Edith Wharton

Europa, lata dwudziestych XX wieku. Głównymi bohaterami jest kochające się małżeństwo: oboje dobrze urodzeni, ale biedni. Zakochanie się przeszkodziło im w planach – Susy i Nick chcieli zdobyć majątek zawierając korzystny związek, a tu – masz ci los! – przeszkodziła im miłość. Ponieważ jednak są nowocześni i sprytni – zawarli umowę: przez rok mogą szczęśliwie żyć na koszt znajomych (wszyscy chcą pomagać n[...]

Więcej

44,90 zł

26,28 zł

Siostry Bunner - Edith Wharton | mała okładka
-25 %

Siostry Bunner

Edith Wharton

Życie nie rozpieszcza sióstr Bunner, ale prowadząc skromny sklepik z galanterią w nowojorskim zaułku udaje im się jakoś przetrwać.
Tę szarą codzienność przerywa niespodziewanie zegar, jaki na urodziny dostaje Ewelina od starszej siostry. I nie sam przedmiot jest istotny, ale miejsce jego zakupu. W podobnym małym sklepiku, który prowadzi Herman Ramy.
Anna Eliza zdaje się wierzyć, że ten samotny pan mógłby co[...]

Więcej

16,00 zł

12,06 zł