Emma Southon

Emma Southon posiada tytuł doktora historii, który obroniła na University of Birmingham. Pracowała jako wykładowca akademicki. Specjalizacją Emmy Southon jest nauka o starożytności i średniowieczu. Obecnie Emma Southon całkowicie poświęciła się karierze pisarskiej. Pisarka razem z Janiną Matthewson prowadzi popularny podcast historyczny „History Is Sexy”. Miłośniczka starożytnego Rzymu i wszystkiego, co z nim związane.

Emma Southon– autorka książek o starożytności


Pierwsza publikacja wydana przez Emmę Southon to biografia Agrypiny Młodszej, która była siostrą Kaliguli i matką Nerona. W 2023 roku ukazała się książka Emmy Southon pt. „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Kryminalne zagadki starożytnych”. Autorka snuje opowieść o fascynującej historii Rzymu, ukazanej w zupełnie innej perspektywie niż dotychczas.

Wciągające opowieści o Rzymie opisane przez Emmę Southon


W publikacji "Wszystkie trupy prowadzą do Rzymu. Kryminalne zagadki starożytnych” Emma Southon dzieli się z czytelnikami swoją bogatą wiedzą na temat starożytności. Autorka przedstawia najbardziej intrygujące historie morderstw cesarzy, które są nieodłącznym elementem dziejów starożytnego Rzymu.

Lista książek: Emma Southon

40,79 zł 41,99 zł - najniższa cena 59,99 zł - cena detaliczna