Gregory David Roberts

Urodzony w 1952 roku w Melbourne, jeden z najbardziej znanych współczesnych pisarzy australijskich.

W 1978 roku został skazany na 20 lat za napady z bronią w ręku.

W 1980, czyli po dwóch latach odsiadywania wyroku w brawurowy sposób uciekł z więzienia o zaostrzonym rygorze. Od tego momentu był poszukiwany przez australijską policję. Przez jakiś czas ukrywał się w Bombaju. Tam pracował jako lekarz w biednej części miasta. Ponownie trafia do więzienia, z którego zostaje zwolniony dzięki łapówce zapłaconej przez szefa mafii.

Po tych wydarzeniach wyjeżdża walczyć w Afganistanie.

W 1990 roku zostaje ponownie oskarżony. Tym razem o przemyt heroiny. Z Frankfurtu zostaje przetransportowany do Australii. Zostaje skazany na 6 lat więzienia, ponownie z niego ucieka. Po pewnym czasie wraca do niego by dobrowolnie odbyć karę i móc wrócić do rodziny.

To właśnie w tym czasie zaczął pisać niezwykle popularną książkę "Shantaram".

Lista książek

Shantaram

Roberts Gregory David

„Shantaram to czytelniczy Święty Graal. To nagroda za setki i tysiące przeczytanych rzeczy średnich. To osiemset stron czytelniczego raju, zasysającej i hipnotyzującej lektury, w trakcie której jedyne co nam przeszkadza, to świadomość, że musi się skończyć.
Nigdy w życiu nie kupiłem tak wielu egzemplarzy jakiejś książki na prezenty dla przyjaciół. Wszyscy są wdzięczni. To jak przypadek ciężkiego uzależnieni[...]

Więcej

49,90 zł

31,44 zł

Cień góry - Gregory David Roberts | mała okładka
-37 %

Cień góry

Gregory David Roberts

Autor o niechlubnej przeszłości, którego pierwszą książkę pokochały tysiące czytelników.

David Gregory Roberts prezentuje kontynuację “Shantaram”.

Historia australijskiego uciekiniera, który pracował jako fałszerz dokumentów w Bombaju. Wszystko to działo się po dwóch latach od wydarzeń opisanych w pierwszej książce autora. Jak poradzić sobie, gdy życie odbiera nam dwie najważniejsze osoby?

Więcej

59,90 zł

37,74 zł

Shantaram - David Gregory Roberts  | mała okładka
-37 %

Shantaram

David Gregory Roberts

Powieść przygodowo-podróżnicza, zarazem romantyczna i zabawna, opowiadająca prawdziwą historię autora, który po brawurowej ucieczce z australijskiego więzienia znalazł schronienie w Bombaju, gdzie pracował jako lekarz, a potem związał się z miejscową mafią.

Więcej

59,90 zł

37,74 zł