Grzegorz Rzeczkowski

Grzegorz Rzeczkowski jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył socjologię i europeistykę. Grzegorz Rzeczkowski pracował jako dziennikarz w czasopiśmie „Przekrój” i w „Gazecie Wyborczej”. W latach 2018-2019 współpracował z „Polityką”, na łamach której publikował serię poczytnych artykułów, dotyczących afery podsłuchowej i rosyjskich działań w tym zakresie. Grzegorz Rzeczkowski jest autorem trzech książek, poruszających tematykę współczesnej polityki.

Grzegorz Rzeczkowski – dziennikarz śledczy


W 2019 roku ukazała się pierwsza książka Grzegorza Rzeczkowskiego pt. „Obcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i PIS zagrali podsłuchami”. Autor ujawnia tajemnice afery podsłuchowej, która wstrząsnęła Polską. Grzegorz Rzeczkowski ze skrupulatnością dziennikarza śledczego pokazuje czytelnikom wielowątkowość skandalu, który miał swoje początki w restauracji „Sowa & Przyjaciele”. W 2020 roku ukazała się kolejna publikacja autora pt. „Katastrofa posmoleńska. Kto rozbił Polskę”. Grzegorz Ryczkowski porusza temat wydarzeń, mających miejsce po katastrofie z 2010 roku. Autor wskazuje, jakie kręgi stały za rozpowszechnianiem teorii spiskowych i propagandy, która prowadziła do zbiorowej histerii.

„Kłamstwo smoleńskie? Cała prawda nie tylko o katastrofie”


Ostatnią książką wydaną przez Grzegorza Rzeczkowskiego pozostaje tytuł „Kłamstwo smoleńskie? Cała prawda nie tylko o katastrofie”. W publikacji zawarte zostały refleksje autora, dotyczące katastrofy smoleńskiej. Grzegorz Rzeczkowski po upływie 12 lat od tego tragicznego zdarzenia próbuje odpowiedzieć na kluczowe pytania, które do tej pory nie zostały wyjaśnione. Współautorem książki jest dr inż. Maciej Lasek, który w 2010 roku piastował stanowisko przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Lista książek: Grzegorz Rzeczkowski

34,99 zł 34,99 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna

39,90 zł 39,90 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

33,78 zł 32,97 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna