Hanna Urbankowska

Hanna Urbankowska urodziła się w 1987 roku. Ukończyła studia na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie rozpoczęła także przewód doktorski, zakończony obroną pracy w 2016 roku. Hanna Urbankowska jest doktorem nauk filozoficznych. Jej praca naukowa poświęcona była tematyce sacrum filozofii Martina Heideggera. W trakcie pracy naukowej Urbankowska publikowała liczne artykuły w prasie, a także współpracowała z magazynem Filozofuj! gdzie propagowała teksty filozoficzne.

Hanna Urbankowska – pisarka i ilustratorka


W dorobku literackim Hanny Urbankowskiej znajduje się wiele wierszy. Urbankowska zajmuje się także ilustrowaniem książek, przeznaczonych dla najmłodszych czytelników. Do stworzonych przez nią opowieści obyczajowych zalicza się „Selfie z aniołem”, a także „Noworoczne anioły”. Urbankowska miała przyjemność współpracować z autorkami książki pod tytułem „Wszystkie barwy roku. Wyjątkowe opowieści na 12 miesięcy”. Autorki Iwona Czarnkowska i Anna Klejzerowicz, poprosiły ją o wykonanie ilustracji do stworzonej przez siebie opowieści.

Uznana poetka, nagrodzona w licznych konkursach


Twórczość Hanny Urbankowskiej została wyróżniona na licznych konkursach. Jej wiersze spotkały się z uznaniem krytyków. To laureatka konkursów poetyckich. Jej utwory pisane wierszem, zostały opublikowane w kilku antologiach, jak również w prasie. Urbankowska jako autorska licznych artykułów do magazynów, należy również do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Lista książek: Hanna Urbankowska

Selfie z aniołem - Hanna Urbankowska | mała okładka
-40 %

Selfie z aniołem

Hanna Urbankowska

7.2 / 10 (38 ocen)

25,56 zł 25,56 zł - najniższa cena 42,90 zł - cena detaliczna

36,90 zł 36,90 zł - najniższa cena 36,90 zł - cena detaliczna