Iza Michalewicz

Iza Michalewicz jest polską reporterką, pisarką oraz pedagogiem.

Urodziła się we Wrocławiu, tam skończyła polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim, a później studia podyplomowe z dziennikarstwa na Wydziale Nauk Politycznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na początku swojej kariery, w latach 1996-1999 pracowała jako freelancerka współpracowała z różnymi wrocławskimi gazetami: "Gazeta Wrocławska" i "Słowem Polskim".

W latach 2000-2005 pisała do takich gazet jak: 'Marie Claire", "Zwierciadło" czy "Przekrój". Od 2011 roku pracuje dla "Dużego Formatu".

Lista książek

Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia. Audiobook

Iza Michalewicz, Jerzy Danilewicz

To książka o życiu i karierze wielkiej gwiazdy polskiej sceny. Villas była jak malowany ptak, nie pasowała do szarzyzny czasów PRL-u. W latach 60.–80. stała się jedną z muzycznych ikon, towarem eksportowym. Często krytykowana w Polsce za styl i ekstrawagancję, za granicą przyjmowana była entuzjastycznie zarówno przez publiczność, jak i recenzentów.

Więcej

29,90 zł

Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia

Izabela Michalewicz, Jerzy Danilewicz

To książka o życiu i karierze wielkiej gwiazdy polskiej sceny. Villas była jak malowany ptak, nie pasowała do szarzyzny czasów PRL-u. W latach 60.-80. stała się jedną z muzycznych ikon, towarem eksportowym.

Więcej

34,90 zł

Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X - Iza Michalewicz | mała okładka
-32 %

Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X

Iza Michalewicz

Najmroczniejsze scenariusze pisze życie. Reporterka Iza Michalewicz opisuje znane z pierwszych stron gazet zbrodnie (prawie) doskonałe i niezwykłych policjantów z Archiwum X, którzy rozwiązują ich tajemnice.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Życie to za mało O stracie i poszukiwaniu nadziei

Iza Michalewicz

Życie to za mało. O stracie i poszukiwaniu nadziei to zbiór reportaży cenionej dziennikarki i reportażystki – Izy Michalewicz.
Zebrane w tomie reportaże są opowieścią o stracie: życia, miłości, dzieci, zdrowia, przyjaźni, domu, godności, wolności, dobrego imienia, rodziny, wiary… Każdy jest zapisem lekcji życia – dotkliwej, bolesnej, czasami pozbawionej nadziei, niemal jak w prozie J.M. Coetzee. Każdy j[...]

Więcej

39,90 zł

26,04 zł