Jakub Korus

Jakub Korus po ukończeniu studiów dziennikarskich i kulturoznawstwa Europy Środkowo-Wschodniej na Uniwersytecie Warszawskim, obronił pracę magisterską i podjął przewód doktorski. Jego praca naukowa na Uniwersytecie Warszawskim, traktująca o naukach społecznych spotkała się z dużym uznaniem środowiska naukowego. Jakub Korus pełni także funkcję wydawcy tygodnika „Newsweek Polska”, jak również serwisu Newsweek.pl. Z powyższymi czasopismami jest on związany od 2008.

Jakub Korus – dziennikarz śledczy i autor wielu artykułów


Twórczość Literacka Jakuba Korusa obejmuje szereg reportaży traktujących o aktualnych wydarzeniach w Polsce i na świecie. Porusza on w nich temat migracji, surogacji, zimnej wojny, zamachu na World Trade Center czy też dopingu, stosowanego w sporcie amatorskim. Korus uczestniczy także w projektach dziennikarskich. W 2021 roku wydał on swoją pierwszą książkę pod tytułem „Surogatki. Historie kobiet, które „rodzą po cichu”. To kontrowersyjna pozycja beletrystyczna, zaliczana do nurtu książek reporterskich. Pozycja beletrystyczna Korusa spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród czytelników, a także zdobyła pozytywne recenzje wśród krytyków, zajmujących się dziennikarstwem śledczym i reportażem.

Laureat prestiżowych nagród za tworzone cykle reportażowe


Jakub Korus w 2016 roku wraz z Wojciechem Cieślą zostali nominowani do jednej z najbardziej prestiżowych nagród Grand Press za stworzony cykl reporterski „Minister na włościach”. To opowieść o korupcji w polityce. Jakub Korus w 2020 roku został nominowany do nagrody imienia Andrzeja Woyciechowskiego za stworzony przez siebie reportaż śledczy pod tytułem „Surogatki z Miasteczka Wilanów”. Dziennikarz na stałe współpracuje także z wydawnictwem „Znak”, które objęło patronat nad jego książką reportażową, poświęconą problemowi surogacji we współczesnym świecie. Cykle reportażowe Jakuba Korusa są tworzone w sposób rzetelny. Autor opiera się na materiałach źródłowych, licznych rozmowach, a także wnioskach wyciągniętych z prowadzonego śledztwa dziennikarskiego.

Lista książek: Jakub Korus

20,25 zł 20,25 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna