Joanna Kozłowska

Joanna Kozłowska urodziła się w 1959 roku w Poznaniu. Kozłowska jest absolwentką liceum Muzycznego w Poznaniu imienia Mieczysława Karłowicza i Akademii Muzycznej imienia Ignacego Jana Paderewskiego. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła od gry na wiolonczeli, a później fortepianie. Jeszcze w trakcie trwania studiów Kozłowska brała udział w mistrzowskim kursie prowadzonym w Weimarze i w Zurychu. Kozłowska jest obecnie śpiewaczkę operową, posługującą się sopranem.

Joanna Kozłowska – wybitna śpiewaczka operowa


Działalność artystyczna Kozłowskiej rozpoczęła się w 1984 roku, kiedy została ona zaangażowana do Teatru Wielkiego imienia Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Kariera międzynarodowa zaczęła się 2 lata później, od partii Liu, wykonanej w Royal Opera House Covent Garden w Londynie. Kozłowska otrzymała także pierwszoplanowe partie w Teatro alla Scala w Mediolanie i La Fenice w Wenecji. To także śpiewaczka operowa, która miała zaszczyt gościć na deskach opery w Wenecji, Zurychu, Monachium, w Berlinie, w Paryżu, Brukseli, Buenos Aires, Nowym Jorku, w Atlancie czy Los Angeles. Kozłowska współpracowała z Filharmonią Narodową w Warszawie, a także Suntory Hall w Tokio.

Laureatka wielu nagród i odznaczeń


W 1985 roku Kozłowska otrzymała I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Benson and Hedges w Londynie. Ponadto jest ona odznaczona Medalem Młodej Sztuki i Brązowym Krzyżem Zasługi, przyznawanym przez rezydenta RP. Joanna Kozłowska otrzymała także w 2000 roku odznaczenie Akademii Muzycznej w Poznaniu za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki śpiewaczej. To także osoba wyróżniona medalem- Wielce zasłużony dla kultury, przyznawanym przez marszałka Województwa Wielkopolskiego. W 2014 roku Kozłowska została odznaczona odznaką Honorową - Zasłużony dla kultury polskiej, przyznawanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzatę Omilanowską.

Lista książek: Joanna Kozłowska

Tylko na znak.com.pl

44,99 zł

33,74 zł