Juan Luis Arsuaga

Juan Luis Arsuaga urodził się w 1954 roku w Madrycie. Jest hiszpańskim paleoantropologiem, a także pisarzem, który opisuje wyniki swojej pracy na stanowisku archeologicznym Atapuerca. Obronił tytuł magistra oraz doktora Nauk Biologicznych na Uniwersytecie Complutense w Madrycie, gdzie jest profesorem Paleontologii Wydziału Nauk Geologicznych. Wykładał między innymi na uniwersytetach w Londynie, Cambridge, Rzymie, Nowym Jorku i Tel- Avivie.

Juan Luis Arsuaga i jego publikacje


Juan Luis Arsuaga jest autorem licznych dzieł dotyczących historii człowieka sprzed setek tysięcy lat. W 1999 roku wydał, tłumaczoną na wiele języków świata, książkę zatytułowaną „Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat”, która z miejsca stała się bestsellerem w Hiszpanii. Jest też współautorem pracy, w której opisano odkrycie najstarszego ludzkiego DNA, jakie odnaleziono na ziemi.

Najważniejsze wyróżnienia pisarza


Praca archeologa oraz jego publikacje są cenione na całym świecie. Juan Luis Arsuaga otrzymał nagrodę księcia Austrii w kategorii "Badania naukowe i techniczne" oraz Nagrodę Castilla Leon w dziedzinie "Nauki społeczne i humanistyczne" w 1997 roku.

Lista książek: Juan Luis Arsuaga

43,99 zł 45,49 zł - najniższa cena 64,99 zł - cena detaliczna

54,99 zł 54,99 zł - najniższa cena 54,99 zł - cena detaliczna