Justin Scheck

Justin Scheck to uznany londyński reporter The Wall Street Journal. Po ukończeniu Bates College w Maine Justin Scheck podejmował tematy prawne oraz zajmował się sądami federalnymi na łamach gazety prawniczej. Karierę w The Journal rozpoczął w 2007 roku w „Journal's San Francisco”, gdzie specjalizował się w tematyce przestępczości oraz technologii. W „The Wall Street Journal” Justin Scheck zajmuje się tematyką energii, prześwietla koncerny naftowe oraz śledzi przestępstwa popełniane w biznesie.

Justin Scheck –„Ropa i krew”


Wnikliwa praca dziennikarska i reporterska Justina Scheck skutkowały książką „Ropa i krew. Walka o przywództwo w Arabii Saudyjskiej i wpływy na świecie” (Wydawnictwo Sine Qua Non, rok wydania 2021). „Ropa i krew. Walka o przywództwo w Arabii Saudyjskiej i wpływy na świecie”, to pozycja współtworzona z dziennikarzem Hope Bradley. Reporterzy The Wall Street Journal dzięki wnikliwej analizie oraz doskonałej znajomości realiów polityki i funkcjonowania gospodarki, stworzyli rekonstrukcję konfliktów na szczytach władzy w Arabii Saudyjskiej. Świeże spojrzenie dziennikarzy przedstawia brutalną, a zarazem fascynującą walkę o sukcesję w Arabii Saudyjskiej oraz postać charyzmatycznego księcia koronnego Muhammada ibn Salmana. Autorzy dotarli do trudno dostępnych informacji, które pokazują kulisy władzy w Arabii Saudyjskiej. Dzięki temu przedstawiają wnikliwy obraz tego, co dzieje się w pałacowych pokojach oraz podczas tajnych rozmów, z dala od mediów i konferencji prasowych.

Przestępczość w biznesie


Justin Scheck z odwagą i determinacją ujawnia skandale, koneksje polityczne oraz brutalność w walce o pozycje na szczytach władzy Arabii Saudyjskiej. Na łamach „Wall Street Journal” tematyką Arabii Saudyjskiej zajmuje się od 2016 roku. W głównym kręgu jego zainteresowań leży przestępczość w biznesie lidera dostaw ropy naftowej. Pierwsza pozycja książkowa tego autora cieszy się dużym zainteresowaniem. Zyskała również uznanie światowych krytyków.

Lista książek: Justin Scheck

31,34 zł 31,34 zł - najniższa cena 54,99 zł - cena detaliczna