Justyna Suchecka

Justyna Suchecka urodziła się w 1987 roku w Kostrzynie nad Odrą. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wielkopolskim. Jest też absolwentką Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, gdzie studiowała publicystykę ekonomiczną i Public Relations oraz Politykę społeczną- finanse i zarządzanie usługami społecznymi. Od 2007 roku związana jest z Gazetą Wyborczą , gdzie najpierw odbywała praktyki, a później pracowała w oddziale poznańskim. W 2013 roku przeniosła się do działu krajowego w Warszawie. Aktualnie współpracuje z wydawnictwem Agora, a w 2019 roku dołączyła do redakcji TVN24.pl. Na portalu YouTube prowadzi kanał „Krótka przerwa” na temat książek. Prywatnie zajmuje się również tańcem. Jest mistrzynią tańców standardowych oraz latynoamerykańskich, była instruktorką tańca oraz prowadziła liczne kursy.

Justyna Suchecka - sukcesy pisarskie


Justyna Suchecka jest autorką wielu ciekawych artykułów. Specjalizuje się głównie w tematyce edukacyjnej. Przeprowadzony przez nią wywiad z Mirosławą Kątną oraz jej synem Rafałem, został opublikowany w 2000 roku w książce "Smaki dzieciństwa". Od 2020 roku w swojej pracy zajęła się problemem dzieci w dobie koronawirusa. Również w 2020 roku została wydana jej książka „Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat" . To fascynująca historia o młodych ludziach, która porywa nie tylko młodych, ale i dorosłych czytelników.

Nagrody i wyróżnienia


Twórczość Sucheckiej jest ceniona i często nagradzana. Na swoim koncie ma liczne wyróżnienia. W 2018 roku została laureatką Nagrody im. Romana Czarneckiego w kategorii Artykuł publicystyczny. Z kolei w 2019 roku otrzymała nagrodę Człowiek E(x)plory 2019 fundacji Zaawansowanych Technologii. Do największych sukcesów należy nagroda Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne, za cykl tekstów "Tysiące dzieci wypadło z systemu. Gdzie ich szukać?". Z kolei książka "Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat" znalazła się w finale prestiżowego plebiscytu na Książkę Roku 2020 portalu LubimyCzytac.pl, w kategorii Literatura Młodzieżowa. Otrzymała również nagrodę w XIX edycji konkursu „Świat przyjazny dziecku”, organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Lista książek: Justyna Suchecka

26,99 zł 26,99 zł - najniższa cena 39,99 zł - cena detaliczna