Katarzyna Bielas

Katarzyna Bielas – od 1989 roku dziennikarka „Gazety Wyborczej”, obecnie dodatku „Duży Format”, zajmuje się szeroko pojętą tematyką kulturalną (film, teatr, muzyka, literatura – w tym gejowska, sztuki plastyczne, psychologia, feminizm, gender).
Autorka (razem z Jackiem Szczerbą) dwóch książek wywiadów – z Andrzejem Łapickim Po pierwsze: zachować dystans (Warszawa 1999) oraz z Tadeuszem Konwickim Pamiętam, że było gorąco (Kraków 2001). Jej teksty były przedrukowywane w książkach (m.in. w obu wyborach tekstów z „Wysokich Obcasów”: Do miłości trzeba mieć talent – z Martą Mészāros (Portrety, Warszawa 2002), Żyjąc tracimy życie z prof. Marią Janion i Feministka z Kazimierą Szczuką w Twarzach (Kraków 2003).

Lista książek

Pamiętam, że było gorąco. Rozmowa z Tadeuszem Konwickim

Bielas Katarzyna, Szczerba Jacek

Wywiad rzeka z jedną z najważniejszych postaci polskiej kultury powojennej. Wybitny pisarz i reżyser filmowy opisuje życie swoje i osób, które spotykał na swojej drodze. Te bardzo osobiste opowieści, przeplatane wspaniałymi anegdotami i wspomnieniami, skrzą się ironią i dowcipem. Znakomity portret Tadeusza Konwickiego na tle polskiej obyczajowości i kultury.
Pamiętam, że było gorąco jest prawdziwym podarunk[...]

Więcej

39,90 zł

23,82 zł

Niesformatowani

Katarzyna Bielas

Tytuł Niesformatowani mówi właściwie wszystko o moich rozmówczyniach i rozmówcach, jest również nawiązaniem do „Dużego Formatu”, dodatku do „Gazety Wyborczej”, w którym pracuję i z którego pochodzi duża część tekstów.
Do książki wybrałam 20 wywiadów (

Więcej

38,00 zł

25,84 zł

Co byś powiedział sobie młodemu - Katarzyna Bielas | mała okładka
-34 %

Co byś powiedział sobie młodemu

Katarzyna Bielas

A gdybyście Wy spotkali siebie sprzed lat? Co byście sobie powiedzieli?
W czerwcu 2013 Katarzyna Bielas zaczęła zadawać pytanie: co byś powiedział sobie młodemu? Co byś powiedziała sobie młodej?
Co widzieli i przeżyli jej rozmówcy, że doszli do takich wniosków? I co jeszcze na ten temat powiedzieli?
Rozmówcami Katarzyny Bielas są: Ewa Woydyłło-Osiatyńska, Juliusz Machulski, Anna Dymna, Krzysztof Krawczyk, J[...]

Więcej

39,99 zł

26,31 zł

Tropiciel złych historii Rozmowa z Martinem Pollackiem - Katarzyna Bielas | mała okładka
-45 %

Tropiciel złych historii Rozmowa z Martinem Pollackiem

Katarzyna Bielas

Martin Pollack to jeden z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych austriackich intelektualistów. Książka „Śmierć w bunkrze”, opowiadająca jego historię rodzinną, poświęcona ojcu pisarza, który był członkiem gestapo i zbrodniarzem wojennym, weszła już do kanonu literatury dotyczącej tożsamości, winy i odpowiedzialności, a autor stał się w Polsce symbolem etycznego i humanistycznego pisarstwa.

Jego osobist[...]

Więcej

44,90 zł

24,78 zł