Katarzyna Zajączkowska

Katarzyna Zajączkowska po zakończeniu edukacji w szkole średniej, rozpoczęła studia związane z jej pasją, czyli projektowaniem ubiorów. Już w trakcie studiów Zajączkowska pogłębiała swoją wiedzę na ten temat, tworząc interesujące projekty. Jej kariera zawodowa również związana jest z modą i projektowaniem strojów. Obecnie Zajączkowska jest uznaną projektantką, a także wykładowcą w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Przez kilkanaście lat tworzyła ona kolekcje dla najlepszych marek odzieżowych w Polsce. Zajączkowska, oprócz edukacji i wspierania branży modowej, bierze udział również w innowacyjnych projektach, skupiających się wokół mody cyrkularnej, a także obszaru zrównoważonego rozwoju branży tekstylnej.

Katarzyna Zajączkowska – propagatorka ruchu Slow Fashion


Dużym zainteresowaniem cieszy się blog autorstwa Katarzyny Zajączkowskiej i podcast pod tytułem „Odpowiedzialna moda”. Treści przedstawione na wyżej wymienionym blogu, oscylują wokół świadomego budowania wizerunku poprzez dobór odpowiedniej garderoby. Zajączkowska prowadzi warsztaty dla firm, organizacji i osób zainteresowanych branżą modową. To autorka cyklu spotkań modowych, również dla młodzieży pragnącej zawodowo związać się z tą dziedziną. W 2022 roku Katarzyna Zajączkowska wydała książkę pod tytułem „Odpowiedzialna moda. Guilt- free przewodnik po slow Fashion”. To skarbnica wiedzy, w której autorka opisuje przemysł modowy, a szczególnie jego odmianę, czyli fast Fashion, jako ten najbardziej zanieczyszczających środowisko naturalne.

Nowa koncepcja mody według Katarzyny Zajączkowskiej


Zajączkowska to propagatorka ruchu na rzecz ograniczenia degradacji ekosystemu poprzez świadome wybieranie marek odzieżowych, a także noszenie ubrań przez dłuższy czas. Autorka przewodnika po Slow Fashion przedstawia na kartach pozycji beletrystycznej własną koncepcję mody i tworzenia garderoby, przygotowanej na wiele sezonów, bez potrzeby wymiany poszczególnych jej elementów. Zajączkowska w trakcie prowadzenia swoich wykładów, stara się zaszczepić w słuchaczach chęć do zmiany i wprowadzenia w swoim życiu tak zwanego Fashion Revolution. To świadoma rezygnacja z konsumpcjonizmu i potrzeby gromadzenia bardzo dużej ilości odzieży, często bezrefleksyjnie usuwanej po kilku miesiącach od jej nabycia.

Lista książek: Katarzyna Zajączkowska

25,65 zł 25,65 zł - najniższa cena 56,99 zł - cena detaliczna